Найкращі ігрові смартфони

14 січня 2025

Індустрія мобільних ігор активно розвивається, розробники випускають нові потужні проекти. Відповідно, користувачі хочуть купити смартфони, які справлятимуться з ресурсоємними іграми. Для цього мобільний пристрій має працювати на базі продуктивного процесора. Інтернет-магазин пропонує найкращі ігрові смартфони з різною ціною: від бюджетників до топових варіантів. 

Які бюджетники підійдуть для ігор

Насамперед розглянемо початковий сегмент. Необхідно розуміти, що знайти найкращі бюджетні ігрові смартфони досить проблематично. Рідко зустрічаються варіанти з потужним залізом вартістю до 10000 грн. У наш ТОП увійшло всього дві моделі, які тягнуть масштабні ігри на низьких або середніх налаштуваннях графіки.

POCO M6 Pro

Це недорогий варіант від популярного бренду Poco. Дана фірма відома своїми продуктивними апаратами незалежно від ціни. Poco M6 Pro привертає увагу цікавим дизайном. Особливо виграшно виглядає у фіолетовому кольорі. Задній блок вміщує три камери: головну на 64 Мп з OIS, ультраширококутну на 8 Мп і макро 2 Мп.

AMOLED-екран великий, діагоналлю 6.67 дюймів. Висока роздільна здатність 1080 x 2400 точок розкривається повною мірою. А частота оновлення 120 Гц буде доречною в динамічних іграх.

Щоб помістилося якомога більше цікавих додатків, рекомендуємо версію на 512 ГБ. Для зберігання користувацьких матеріалів завезли слот microSDXC. Найкращі ігрові смартфони зобов'язані мати відповідне залізо. Poco M6 Pro може похвалитися чипом Mediatek Helio G99 Ultra. Так, це не флагманська "начинка", але за свою ціну вона справляється дуже добре.

Телефон набирає в AnTuTu близько 400 000 балів. Можна спокійно грати в казуальні ігри, гонки, шутери. У деяких доведеться знижувати показники графіки до середніх. Батарея на 5000 мАг забезпечить тривалу гру без переривань на підзарядку.

Xiaomi Redmi Note 13 5G

Наступна модель - також телефон Xiaomi, тільки від суббренду Редмі. Йдеться про стильного красеня Redmi Note 13 5G. Незважаючи на пластиковий корпус, він виглядає елегантно і ненав'язливо. Навіть є вологозахист IP54.

Як і личить найкращому ігровому смартфону у своїй категорії, Redmi Note 13 5G оснащений якісним 6.67-дюймовим AMOLED-екраном і процесором Mediatek Dimensity 6080. Якщо віддаєте перевагу простим іграм або готові знизити показники графіки до середньо-низьких, точно не розчаруєтеся.

Варто вибирати модифікацію мінімум на 256 ГБ і не полінуватися поставити microSDXC. Камера у мобільного пристрою теж відмінна, з роздільною здатністю 108 Мп. Ультраширик простіший, на 8 Мп. Деяких засмутить, що запис відео можливий тільки в 1080p@30fps.

Redmi Note 13 5G демонструє хороші показники в синтетичних тестах, а саме 440 000 балів в AnTuTu. Тобто, рівень приблизно той самий, що у Poco M6 Pro з процесором Helio G99 Ultra.

Середньобюджетні геймерські телефони

Як ви зрозуміли, бюджетники не здатні здивувати по-справжньому потужним залізом. Для тих, хто грає регулярно і віддає перевагу вимогливим новинкам на кшталт Zenless Zone Zero, варто придивитися до найкращих ігрових смартфонів до 15000 грн. Це все ще не найсоковитіший, але процесори там на голову вищі порівняно з попередніми.

Poco X7 Pro

І почесне перше місце дістається довгоочікуваному Poco X7 Pro, який було презентовано зовсім нещодавно, і який зараз гримить у технологічному світі. Ми не сумнівалися, що виробник знову зробить "ТОП за свої гроші".

Дизайн тут оновлений, цілком у геймерському стилі. Так, виглядає специфічно, але деяким сподобається. Є захист IP68 і навіть IP69. Вражає AMOLED-екран з роздільною здатністю 1220 x 2712 пікселів і піковою яскравістю 3200 ніт.

Програмне забезпечення новітнє - Android 15 і фірмова HyperOS 2. Вишенька на торті - 4-нанометровий Mediatek Dimensity 8400 Ultra. Це справжній гігант серед мобільних процесорів. Яку б гру ви не запустили, вона буде без проблем іти на ультрависоких налаштуваннях графіки.

Мабуть, Poco X7 Pro - один із найкращих ігрових смартфонів у середньобюджетній категорії, адже в AnTuTu набирає близько 1 600 000 балів. А коштує цілком доступно. Батарея вражає своєю ємністю - цілих 6000 мАг. Можна користуватися до двох днів без підзарядки.

realme GT Neo 6

Далі хіт від realme під назвою GT Neo 6. Ви не повірите, але його вартість не перевищує 15000 грн, а параметри майже як у флагмана. Почнемо з 6.78-дюймової AMOLED-матриці, яка підтримує функцію LTPO і видає яскравість 6000 ніт на піку.

Realme GT Neo 6 має крутий вигляд, відчуваються преміальні нотки за рахунок використання скла в матеріалах корпусу. Із забарвлень - суворе темно-зелене, приголомшливе фіолетове і спокійне сріблясте.

Основна камера роздільною здатністю 50 Мп підтримує оптичну стабілізацію і пише відео в 4K@/60fps. Фронтальна камера на 32 Мп, запис відео в 4K з 30 кадрами в секунду.

Ну і те, заради чого ми сьогодні зібралися - процесор Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3. Не плутайте його зі звичайним Snapdragon 8 Gen 3, той буде потужнішим. Але і його спрощена версія показує круті результати і в AnTuTu набирає 1 500 000 балів.

Ця модель більш збалансована порівняно з Poco X7 Pro. У realme GT Neo 6 стильний зовнішній вигляд, надяскравий і якісний дисплей, гідні камери. Інтерфейс швидкий як ракета, з цікавими функціями і без зависань.

Poco F6

Апарат більше підходить до категорії "найкращі ігрові смартфони до 20000 грн". Оскільки він перевищує ціновий сегмент, зазначений вище. А це означає, що параметри тут будуть чудові.

Незважаючи на солідну ціну, Poco F6 одягнений у пластиковий корпус. Але це не повинно бентежити, адже вигляд він має гідний. Кольори стримані - світло-зелений, чорний і сірий титан. Вага невелика, всього 179 грамів. AMOLED-дисплей зі звичною діагоналлю 6.67 дюймів і роздільною здатністю 1220 x 2712 точок. Волога не страшна завдяки захисту IP64.

Процесор Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3 нам уже знайомий. Аналогічне залізо встановлено в realme GT Neo 6. Виробник пропонує до 12 ГБ оперативної та 512 ГБ постійної пам'яті. В AnTuTu отримуємо 1 500 000 балів, що ще раз підтверджує схожість із представником від реалмі.

Найкращі ігрові смартфони за сумісництвом можуть бути камерофонами, і Poco F6 це доводить. Він вміє створювати гідні знімки завдяки 50-мегапіксельній основній камері з OIS і ультраширику на 8 Мп. Максимальна якість для запису відео - 4K@/60fps.

Отже, який смартфон кращий для ігор? Флагмани в розрахунок поки не беремо. Найбільш продуктивним виявився Poco X7 Pro. За ним ідуть Realme GT Neo 6 і Poco F6.

Круті флагманські смартфони для геймінгу

Підвищуємо ставку, і зараз надамо найкращі ігрові смартфони до 30000 грн. Це не максимальний сегмент, але він користується популярністю. Погодьтеся, що мало хто захоче віддавати за телефон 40-50 тисяч грн. Тому обмеження в 30 тисяч є розумним.

Xiaomi 14T Pro

Добірка не може обійтися без компанії Сяомі. Її багато хто недолюблює, але давайте погодимося, що телефони вона випускає топові.Xiaomi 14T Pro отримав скляний корпус і алюмінієві грані, має дорогий і акуратний вигляд. З другорядних фішок - вологозахист IP68 і підтримка eSIM.

Діагональ екрана - все ті ж 6.67 дюймів. Це стандарт у більшості китайців. Частота оновлення - 144 Гц, що особливо круто в іграх. "Серцем" смартфона є флагманський Mediatek Dimensity 9300+. Для зручності одразу озвучимо показники в AnTuTu - 1 995 000 балів. Майже два мільйони, це потужно.

Обсяг постійного сховища - 512 ГБ або 1 ТБ. Місця вистачить для всіх масштабних ігор і доповнень. Основна камера крута: головний і телефото модулі по 50 Мп, з оптичною стабілізацією і 2.6-кратним оптичним зумом відповідно. Ультраширик прокачаний, на 12 Мп, а максимальна роздільна здатність для запису на задню камеру - 8K@/30fps.

Xiaomi 14T Pro з батареєю на 5000 мАг підтримує 120-ватну дротову і 50-ватну бездротову зарядку. Майже справжній флагман.

Asus ROG Phone 6

У ТОПі найкращих ігрових смартфонів до 25000 грн має бути присутній геймерський Asus ROG Phone 6. Ця модель із тригерами і підсвічуванням. Дизайн відповідний, відразу зрозуміло, що девайс буде використовуватися для ігор. Зроблений зі скла та алюмінію.

На великому 6.78-дюймовому AMOLED-екрані зручно грати, частота оновлення 165 Гц забезпечує плавність у динамічних сценах. Пікова яскравість сягає 1200 ніт. Asus ROG Phone 6 досить великий і важить 239 грамів.

Найцікавіша частина - продуктивність. За неї відповідає Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1. Процесор належить до преміального сегменту, хоча це вже не нове рішення. Ігровий телефон набирає в AnTuTu трохи більше 1 300 000 балів. Може здатися, що цього недостатньо, але розробники круто реалізували систему охолодження. Апарат менше гріється і троттлить порівняно з іншими флагманами.

Камери просто на хорошому рівні, без надмірностей. Основна на 50 Мп, без оптичної стабілізації. 13-мегапіксельний ультраширик не оснащений автофокусом. Зате писати відеоролики можна у 8K@24fps.

realme GT7 Pro

Якщо вас не цікавлять найкращі недорогі смартфони, і ви готові заплатити солідну суму за крутий апарат, пропонуємо звернути увагу на осінню новинку від realme.

Гаджет коштує як повноцінний флагман, і параметри відповідні. Корпус зі скла та алюмінію, жодного пластику. Є стандарти IP68/IP69.

Екран LTPO AMOLED діагоналлю 6.78 дюймів видає неймовірну пікову яскравість - 6500 ніт, а роздільна здатність 1264 x 2780 пікселів забезпечує деталізовану і контрастну картинку. Процесор Qualcomm Snapdragon 8 Elite можна охарактеризувати як новітній і найпотужніший. Максимальна варіація - 16 ГБ оперативної та 1 ТБ внутрішньої пам'яті.

Показники в AnTuTu шикарні - 2 700 000 балів. Варто зазначити, що це недалеко від топів ринку, які набирають максимум три мільйони балів. Якщо цікавитеся, який телефон на 1 місці у світі за продуктивністю, то це Asus ROG Phone 9 з 3 100 000 балів. Realme GT7 Pro коштує суттєво дешевше, а потужність приблизно однакова.

Також його можна вважати непоганим камерофоном за рахунок основної та телефото камер по 50 Мп з оптичною стабілізацією. Підтримується 3-кратний оптичний зум, а ультраширик просто нормальний.

OnePlus Ace 3 Pro

Ми розглянули майже всі найкращі ігрові смартфони. Залишився останній претендент на сьогодні -OnePlus Ace 3 Pro з вологозахистом IP65, AMOLED-екраном з технологією LTPO і просунутим чипсетом Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Рейтинг в AnTuTu солідний - близько 2 300 000 балів.

За дизайном легко визначити, що пристрій належить бренду Ванплас. На задній панелі розмістили круглий блок камер з одностороннім п'єдесталом. Там розташовано три модулі - головний на 50 Мп (звісно, з оптичною стабілізацією), ультраширококутний на 8 Мп і макро на 2 Мп. Останній сенсор виглядає якось дивно в дорогому телефоні.

Будете приємно здивовані тривалим часом автономної роботи. Її забезпечує акумулятор на 6100 мАг і 100-ватна зарядка. Єдиний недолік - відсутність бездротової зарядки.

Підсумки

Тепер ви знаєте про найкращі ігрові смартфони. Були перераховані збалансовані моделі, які також підійдуть для повсякденного використання. Крім ігор, на них зручно дивитися відео, спілкуватися, відвідувати інтернет-сторінки. Можна створювати якісні знімки. Зовнішній вигляд більшості девайсів акуратний, з приємними матеріалами корпусу і універсальними кольорами.

Наостанок відповімо на два популярні запитання:

  • Який телефон купити для ігор 2025 року? Рекомендуємо оптимальний Realme GT7 Pro.
  • На яких телефонах грають кіберспортсмени? Вони віддають перевагу суто геймерським апаратам із яскравим дизайном, тригерами та ілюмінацією. Наприклад, Asus ROG Phone 6 або більш свіжі версії.

Вибирайте відповідний девайс з каталогу інтернет-магазину, оформляйте замовлення і занурюйтесь у барвистий світ мобільних ігор.