Motorola Edge 50 Neo або Edge 50 – який смартфон краще вибрати і чому?

24 листопада 2024

Асортимент смартфонів у китайських виробників величезний. Найкращі пропозиції можна подивитися в нашому інтернет-магазині. Серед них виділяються смартфони Motorola. Вони пропонують збалансовані параметри за оптимальною ціною. Сьогодні порівняємо два народні хіти – Motorola Edge 50 Neo і Moto Edge 50, визначимо їхні переваги та особливості.

Дизайни, габарити, матеріали

Перше, що потрібно обговорити – зовнішній вигляд мобільних пристроїв. Їхні розміри та форм-фактор значно відрізняється. Moto Edge 50 – це повноцінна «лопата» з діагоналлю 6.7 дюймів, габаритами 160.8 x 72.4 x 7.8 мм і вагою 180 грамів. Тоді як Edge 50 Neo цілком компактний – 154.1 x 71.2 x 8.1 мм з масою 171 грам.

Версія з приставкою Neo отримала абсолютно плоский екран і грані. Стандартна модель із заокругленим дисплеєм. Тут варто вибирати на свій розсуд. У Moto Edge 50 дорожчі матеріали корпусу, зокрема алюмінієва рамка. Його молодший брат отримав пластиковий каркас. Покриття задньої кришки в обох смартфонів виконано з екошкіри.

Moto Edge 50 пропонується в кольорах Nautical Blue, Latte, Grisaille, Poinciana. Edge 50 можна знайти в кольорах Koala Gray, Jungle Green і Peach Fuzz. Обидва телефони підтримують вологозахист IP68 і військовий стандарт MIL-STD-810H.

Потрібен практичний компактний девайс із плоским екраном – купуйте Moto Edge 50 Neo. Хочете великий і вигнутий дисплей – вам підійде Moto Edge 50.

Екрани

Переходимо безпосередньо до дисплеїв. Як ми зазначили вище, діагональ істотно відрізняється. Проте, у Moto Edge 50 Neo вища пікова яскравість: виробник заявляє 3000 ніт, хоча реальний показник у межах 1600 ніт. У звичайній версії вказано більш реальне максимальне значення 1600 ніт. На практиці обидві матриці P-OLED яскраві та барвисті.

Moto Edge 50 Neo має цікаву перевагу – підтримку технології LTPO. Вона автоматично регулює частоту оновлення екрана для підвищення енергоефективності. Дві моделі можуть похвалитися частотою розгортки 120 Гц і режимом HDR10+.

Роздільна здатність екрана і щільність пікселів трохи вища у Edge 50: 1220 x 2712 точок і 446 ppi проти 1200 x 2670 точок і 460 ppi у Edge 50 Neo. Це цілком виправдано, адже екран стандартної моделі більший.

Як невеликі підсумки можемо сказати, що дисплей Moto Edge 50 Neo кращий через підтримку LTPO і підвищену пікову яскравість.

Продуктивність і пам'ять

Смартфони належать до субфлагманського сегменту, тому отримали чипсети середнього класу, виконані за 4-нанометрами. Moto Edge 50 дістався Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1 AE, а Edge 50 Neo став володарем Mediatek Dimensity 7300.

У синтетичних тестах різниця між чипами невелика. З маленьким відривом лідирує Snapdragon 7 Gen 1 AE, набравши в AnTuTu 722 062 бали. У Dimensity 7300 показник становить 696 931 бал.

Але набагато важливіше реальне тестування. Ми запустили на мобільних пристроях вимогливу гру Honkai: Star Rail і переконалися в тому, що Moto Edge 50 Neo справляється з нею краще. Було цілком комфортно грати на високих налаштуваннях графіки з виставленими 60fps і періодичними просіданнями до 45fps.

А ось Moto Edge 50 витримав гру тільки на середніх налаштуваннях. Звідси можна зробити висновок, що у версії Neo краща оптимізація процесора. У повсякденному використанні телефони показують себе однаково добре. Модифікації пам'яті не відрізняються: базова на 8/256 ГБ, середня на 12/256 ГБ, просунута на 12/512 ГБ.

Moto Edge 50 Neo – більш підходящий варіант для ігор. Якщо ви не граєте в ресурсомісткі іграшки, обидва девайси не розчарують.

Операційна система

У плані програмного забезпечення смартфони не поступаються один одному. Їхні можливості та фішки однакові. Попередньо встановлено новий Android 14 з опціями штучного інтелекту. Наприклад, можна генерувати шпалери. У версії Neo є функція Ready For, що дозволяє транслювати екран смартфона на монітор або телевізор.

Заявлений термін підтримки від виробника вражає – цілих 5 років оновлень Андроїда. Для молодших флагманів цього достатньо з головою.

Інтерфейс трохи спритніше працює на Moto Edge 50 Neo через новіший процесор. Тому цей смартфон можна рекомендувати як більш продуктивний і стабільний.

Камери

Щодо фотозйомки представників від Моторола можна вважати одними з найкращих у своєму ціновому сегменті. Вони отримали 50-мегапіксельну основну камеру з оптичною стабілізацією, телефото на 10 Мп з 3-кратним оптичним зумом і 13-мегапіксельний ультраширик.

Рівень фотозйомки у них майже однаковий, тому немає сенсу порівнювати їхні фото між собою. Набагато цікавіше – порівняти їх з iPhone 15 Pro. Ми провели такий експеримент, і результат ви можете бачити на прикріплених зображеннях.

Звісно, Мотороли не дотягують до топового Айфона. Але й величезної різниці між ними немає. Для середньобюджетника такі результати приголомшливі.

Фронтальна камера роздільною здатністю 32 Мп створює симпатичні селфі, а знімати вміє в 4K@30fps. Відеозйомка на основну камеру теж здійснюється в максимальній якості 4K з 30 кадрами в секунду.

Moto Edge 50 і Edge 50 Neo – справжні камерофони в середньобюджетному сегменті. Якщо підбираєте смартфон для фото- та відеозйомки, підійде будь-який із цих двох.

Технології та додаткові функції

Девайси отримали підтримку мобільної мережі 5G і технологію eSIM. У європейську версію можна поставити одну nano-SIM і одну віртуальну. Присутній стандарт Wi-Fi 6e, NFC і навігаційні служби GPS, GLONASS і GALILEO. У Edge 50 версія Bluetooth 5.2, у Edge 50 Neo – новіший стандарт 5.3.

Стереозвук відмінний, лінійний вібромотор теж не розчаровує. Сканер відбитків пальців оптичного типу розташований під екраном. Аудіоджека та інфрачервоного порту немає, що в теорії можна віднести до мінусів.

Автономність

Ємність акумулятора Moto Edge 50 становить 5000 мАг, у версії з приставкою Neo – 4310 мАг. Можна сказати, що це виправдано, адже у другої моделі менша діагональ екрана. Але на практиці батарея живе все одно трохи менше, ніж у Edge 50. Максимум – день автономної роботи. При активному використанні вже ввечері смартфон потрібно буде ставити на зарядку.

Потужність дротової та бездротової зарядки однакова. Отримуємо 68 Вт по дроту, що дає змогу зарядитися з 0 до 100% приблизно за 40-45 хвилин. Звісно, за умови використання відповідного адаптера. Є навіть бездротова технологія, що в субфлагманському сегменті зустрічається досить рідко.

Час автономної роботи злегка кращий у Moto Edge 50. Показник не критичний і в повсякденному використанні практично не помітний.

Ціна і висновки

Давайте порівняємо ціни Moto Edge 50 і Edge 50 Neo на базову модифікацію. Орієнтовна ціна на звичайну модель становить 16 000 грн. Neo коштує дешевше – близько 13 577 грн. Топова модифікація Edge 50 Neo обійдеться в 15 699 грн, Edge 50 – у 17 455 грн.

Як ми визначили під час порівняння, у Moto Edge 50 Neo компактніші габарити, прокачаний дисплей і продуктивність. Камери на тому ж рівні, що в Edge 50.

Слід враховувати, що обидва телефони – це чудовий варіант для придбання з невеликими відмінностями. Між ними немає величезної різниці. Тим, хто шукає апарат з великим дисплеєм і преміальними матеріалами корпусу, радимо Motorola Edge 50. Потрібен компакт з більш бюджетним дизайном, але крутими характеристиками – тоді Edge 50 Neo.

Інтернет-магазин Androprice пропонує вигідні ціни на нову та уживану техніку. 

Відеоогляди