Огляд Honor X9c

12 квітня 2025

Привіт, друзі. Останнім часом ми все частіше говоримо про смартфони Honor, адже вони вирізняються з-поміж конкурентів незвичним дизайном і часто крутим співвідношенням характеристик і вартості. Ці китайські пристрої не такі популярні на нашому ринку, як, наприклад, Xiaomi або холдинг BBK. Але це не скасовує того факту, що вони заслуговують на увагу. В огляді будемо розбиратися, чому варто купити Honor X9c, якщо вам потрібен добротний і надійний середньобюджетник.

Технічні характеристики

Комплектація

Дизайн, матеріали, ударостійкість, розміри, кольори

Дисплей

Продуктивність, інтерфейс, пам'ять

Камери

Автономність і зарядка

Ціна, конкуренти, висновки

Технічні характеристики

Матриця:

AMOLED

Діагональ екрану:

6.78 дюймів

Роздільна здатність екрана:

1224 x 2700 пікселів

Інші параметри дисплея:

Частота оновлення – 120 Гц, пікова яскравість – 4000 нит, щільність пікселів – 437 ppi

Вологозахист:

IP65M (струми води під напором)

Кольори:

Titanium Purple, Titanium Black, Jade Cyan

Габарити:

162.8 x 75.5 x 8 мм, вага 189 грамів

Процесор:

4- нанометровий Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1

Чотири ядра Cortex-A78 із тактовою частотою 2.2 ГГц + чотири ядра Cortex-A55 із тактовою частотою 1.8 ГГц

Графічний прискорювач:

Adreno 710

Операційна система:

Android 14, фірмова оболонка Magic OS 8

Варіанти пам'яті:

8/256, 12/256, 12/512 ГБ

Основна камера:

Основний модуль: роздільна здатність 108 Мп, діафрагма f/1.8, розмір матриці 1/1.67", PDAF, OIS;

Надширококутний модуль: роздільна здатність 5 Мп, діафрагма f/2.2

Додатково: запис відео в 4K @ 30fps

Фронтальна камера:

Роздільна здатність 16 Мп, діафрагма f/2.5

Запис відео в 1080p@30fps

Технології:

Bluetooth 5.1, Wi-Fi , навігаційні служби GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, NFC, ІЧ-порт

Місткість батареї:

6600 мАг

Потужність заряджання:

66 Вт

Ціна:

14 099 грн (12/256 ГБ)

Дивлячись на технічні характеристики Honor X9c, ви навряд чи відчуєте ефект «вау». Складається враження, що це типовий середньобюджетник з яскравим і якісним AMOLED-екраном, не надто продуктивним процесором Snapdragon 6 Gen 1, середніми камерами, але приголомшливою автономністю. Так у чому ж його фішка? Про все по порядку. 

Комплектація

Компанія Honor поки не пішла по стопах своїх конкурентів і пропонує покупцям повноцінний комплект поставки. Отримуємо білу коробку із зображенням Honor X9c, розміри якої змушують повірити в краще. І наші очікування виправдалися: всередині є блок живлення потужністю 66 Вт, прозорий чохол, скріпка, документація і кабель Type-C. 

Вам не доведеться бігати по магазинах і шукати, де б дешевше придбати зарядний пристрій. Пенал, щоправда, середненький і, швидше за все, швидко пожовтіє. Але з урахуванням філософії смартфона його могли взагалі не додавати. Гаразд, набагато цікавіше подивитися на самого героя.

Дизайн, матеріали, ударостійкість, розміри, кольори

Honor X9c позиціонується як телефон, якому не страшні падіння з великої висоти, вода та інші механічні впливи. Тобто, це справжній ударостійкий монстр: він може пролетіти 2 метри і залишитися цілим. Сильний дощ, снігопад, косі бризки і струмені - все це теж як дитячий лепет для Honor X9c. 

З цим девайсом можна спокійно ходити на пляж, носити його на заняття активними видами спорту та екстремальну роботу, брати в тривалі походи і подорожі. Так, тут відсутні просунуті стандарти захисту IP68 і IP69K, але є ступінь IP65M. Він якраз-таки позначає струмені води низького тиску.

Найімовірніше, ви подумали, що Honor X9c має грубий і безглуздий вигляд, оскільки є ударостійким. Але це велика помилка. Він доволі симпатичний, у молодіжному стилі. Ось тільки, на жаль, не практичний у використанні. 

Задня кришка заокруглена по краях, через що апарат легко вислизає з рук. Покриття теж глянсове і слизьке. Якщо не хочете постійно відправляти Honor X9c у вільний політ, доведеться носити його в чохлі.

Хоч би як виробник намагався замаскувати матеріали під скло і алюміній, стає зрозуміло, що це звичайний пластик. Щоправда, дуже якісний і тактильно приємний. Любителям класики сподобається консервативний колір Titanium Black. Ще є привабливий Titanium Purple і Jade Cyan (бірюзовий) з мармуровим градієнтом. 

Незважаючи на всі свої ударостійкі властивості, Honor X9c легкий, тонкий і компактний. Його розміри становлять 162.8 x 75.5 x 8 мм, а вага - всього 189 грамів. SIM-лоток розрахований на дві картки формату Nano. Технології eSIM, зрозуміло, немає.

Оптичний сканер відбитків пальців поміщений під екраном: спрацьовує не блискавично, але точно. Вібромотор і звук зі стереодинаміків просто нормальні як для свого сегмента. NFC та ІЧ-порт на місці, але їхня наявність навряд чи когось здивує. 

Що можемо сказати за підсумком. Honor X9c - ідеальне рішення для активних користувачів, яким не подобаються великі і важкі апарати. Девайс стильний, і при цьому надійно захищений від механічних пошкоджень. Звичайно, не варто спеціально його упускати.

Дисплей

Чисто технічно екран Honor X9c цілком звичайний - з великою діагоналлю 6.78 дюймів і високою роздільною здатністю 1224 x 2700 пікселів. Заявлена пікова яскравість на рівні 4000 ніт. У реальності значення нижче, але навіть на сонці користуватися апаратом суперкомфортно. 

Дисплей Honor X9c коректно спрацьовує, якщо його торкатися мокрими або жирними руками, що дуже зручно на відпочинку або роботі. Це також відноситься до пункту ударостійкості та універсальності.

При активному використанні рекомендують увімкнути опцію «Захист зору», яка знижує навантаження на очі. Підтримується і режим електронної книги. ШІМ в адекватних межах, про це не турбуйтеся. 

Максимальна частота розгортки Honor X9c - 120 Гц. У налаштуваннях передбачено три пункти: «Авто», «Стандарт» і «Висока». Радимо виставити перший режим для балансу між плавністю та енергоспоживанням. Можна окремо керувати додатками, у яких висока частота оновлення.

За кольоропередачею екран Honor X9c просто хороший. Вибираєте яскраві або звичайні кольори. Великої різниці між ними немає. Колірна температура налаштовується індивідуально, але краще залишити значення за замовчуванням. 

Ще один непрактичний момент - заокруглені грані дисплея. Це справжній «водоспад», який оцінять далеко не всі користувачі. Випадкові натискання гарантовані, як би ви не намагалися їх уникати.

Продуктивність, інтерфейс, пам'ять

Процесор - це не те, що можна віднести до великих переваг Honor X9c. Під капотом телефону встановлений 4-нанометровий чип Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1, який був випущений ще в 2022 році. 

Залізо не те щоб суперпродуктивне. В AnTuTu воно набирає близько 660 000 балів. Poco X7 з MediaTek Dimensity 7300 Ultra виявляється трохи потужнішим. У принципі, Snapdragon 6 Gen 1 можна використовувати для вимогливих ігор, але на середніх налаштуваннях графіки. Будьте готові до періодичних просідань і падіння fps у таких важких проектах, як Honkai: Star Rail і Zenless Zone Zero. 

Якщо ми говоримо про середньобюджетний сегмент, то хотілося б побачити Snapdragon 7s Gen 3 або навіть MediaTek Dimensity 8200. Геймерам більше підійде Poco X7 Pro з Dimensity 8400 Ultra.

До повсякденної роботи Honor X9c у нас нуль претензій. З коробки цей ударостійкий красень працює на базі Android 14 і фірмової оболонки Magic OS 8. Прошивка швидка, плавна, з красивою анімацією і необхідним функціоналом. Працює точно не гірше, ніж програмне забезпечення від холдингу BBK. 

Honor X9c - смартфон для китайського ринку, але в Україні він працює коректно. Google-сервіси встановлюються без проблем, мережу 4G ловить відмінно. Можливо, десь у Європі і можуть виникнути невеликі проблеми зі зв'язком, але це все можна вирішити.

Гарантовано оновлення до Android 15 з оболонкою MagicOS 9.0, а приблизний термін підтримки складе три роки, не враховуючи патчів безпеки. Honor X9c пропонується до покупки в трьох варіаціях: базовій на 8/256 ГБ, середній на 12/256 ГБ і просунутій на 12/512 ГБ. 

Камери

Ще одне слабке місце Honor X9c - фото- і відеозйомка. Розробники встановили дуже примітивні сенсори: головний Samsung HM6 на 108 Мп і ультраширик (увага!) роздільною здатністю всього 5 Мп. Ну серйозно, в апарат вартістю 350 доларів могли поставити щось солідніше, ніж 5-мегапіксельний надширококутний модуль. 

У нас є, з чим порівняти. Honor 90 GT міг похвалитися чудовими камерами і навіть перевершував конкурентів від OnePlus. І за ціною він не сильно відрізняється.

Дивимося на основні знімки і розуміємо, що наша думка підтверджується. При денному освітленні Honor X9c демонструє непоганий результат з адекватною кольоропередачею і деталізацією. 

Щойно умови зйомки стають складнішими, з'являються шуми і змазаність по краях. Не критично, але й не супер. 

Портретні знімки з використанням цифрового наближення можна зробити. Потрібно трохи постаратися для правильного фокусу. Загалом, непогано. Чекати телевік у цьому ціновому сегменті точно не доводиться. 

Ультраширик Honor X9c на 5 Мп - це взагалі дитячий садок. Нічого нормального він показати не може, особливо вночі. Підійде тільки для аматорських денних знімків. Запис відео на основну камеру доступний у 4K@30fps. Прикро, що не додали 60fps, але хоч спасибі, що не обмежили Full HD. 

Фронтальна камера посередня: роздільною здатністю 16 Мп і з записом у 1080p@30fps. Селфі пристойні, відеоролики - не дуже. 

Ми не можемо суворо судити камери Honor X9c, враховуючи його скромну ціну. Приблизно на такому ж рівні фотографує Poco X7. Це середній результат, і девайс вже точно не напрошується на звання камерофона.

Автономність і зарядка

Обговоримо час автономної роботи Honor X9c. У цьому плані він справжній монстр. Усе завдяки акумулятору на 6600 мАг, який легко забезпечить півтора дня без підзарядок. Якщо користуєтеся мобільним пристроєм не дуже активно (дзвінки, месенджери, читання новин), одного заряду вистачить і на два дні. 

Потужність зарядки - 99 Вт. Це не рекордне значення, але його достатньо для відносно швидкого підживлення. Honor X9c заряджається до 80% за 42 хвилини. Повний процес займає 1 годину 10 хвилин. У технічних характеристиках вказана і реверсивна зарядка, але не уточнюється її потужність.

Батарея Honor X9c кремній-вуглецева, а це означає, що можливе використання за екстремальної температури. Приблизний діапазон: від -30°C до +60 °C. 

Ціна, конкуренти, висновки

Honor X9c скоро надійде в продаж у нашому інтернет-магазині. Версія на 12/256 ГБ продаватиметься за 14 099 грн. Ціна приблизна. Які інші телефони можна придбати в ціновому сегменті до 15 000 грн?

По-перше, це Motorola Edge 50 Neo з процесором Dimensity 7300, 6.4-дюймовим екраном P-OLED, крутою потрійною камерою і підтримкою eSIM. Далі - внутрішній конкурент Honor 90 GT із флагманським чипсетом Snapdragon 8 Gen 2 і 100-ватною зарядкою. 

Зі смартфонів Xiaomi можна придивитися до глобальної версії Redmi Note 13 Pro+ з гідною «начинкою» Dimensity 7200 Ultra, 200-мегапіксельною основною камерою, скляною кришкою і підтримкою eSIM.

Тобто, в середньобюджетному сегменті безліч цікавих моделей, і Honor X9c точно не вибивається в лідери. Його сильна сторона - це ударостійкість з усіма захищеними фішками. Якщо потрібен телефон, який не боїться механічного впливу, і при цьому вас не влаштовують громили, кандидатуру Honor X9c можна розглянути. 

Не зовсім зрозуміло, чим керувалася компанія, коли встановлювала в середньобюджетник досить слабкий процесор і камери. На цих аспектах, мабуть, вирішили заощадити. Honor X9c стильний і незвичайний, з великою батарейкою і зручним інтерфейсом. Не списуйте його відразу з рахунків, але й на конкурентів зверніть увагу. 

Плюси:

  • Повноцінна комплектація;
  • вологозахист IP65M;
  • не боїться падінь з висоти 2 метрів;
  • відносно компактні розміри і вага;
  • дизайн, що запам'ятовується;
  • підекранний сканер відбитків пальців;
  • AMOLED-екран високої роздільної здатності;
  • відмінна яскравість;
  • низький ШІМ і режими захисту зору;
  • можна швидко налаштувати під український регіон;
  • цікава оболонка Magic OS;
  • нормальна денна фотозйомка на головну камеру;
  • запис відео в 4K;
  • акумулятор ємністю 6600 мАг;
  • кремній-вуглецева батарея;
  • 66-ватна дротова зарядка;
  • реверсивна зарядка;
  • доступна ціна.

Мінуси:

  • Немає підтримки eSIM;
  • пластиковий корпус;
  • незручний закруглений екран і корпус;
  • процесор Snapdragon 6 Gen 1 - не найкращий варіант для потужних ігор;
  • китайська версія;
  • слабкий ультраширик;
  • запис відео на фронтальну камеру тільки в 1080p@30fps.

Інтернет-магазин Androprice пропонує вигідні ціни на нову та уживану техніку.