Огляд Motorola G75

29 грудня 2024

Привіт, друзі. Сьогодні у нас буде ексклюзивний контент - ми підібрали для вас не просто топовий молодший флагман, а супердоступний бюджетник. Ми пропонуємо купити Motorola G75. Якщо просто зараз у вас є трохи більше 200 доларів у кишені, і ви не знаєте, який гідний девайс придбати - це найкращий варіант. Смартфони Motorola не перестають дивувати.

Технічні характеристики

Комплектація

Дизайн, матеріали, габарити

Дисплей

Продуктивність, пам'ять, операційна система

Камери

Автономність

Ціна, конкуренти і висновки

Технічні характеристики

Матриця:

IPS

Діагональ екрана:

6.7 8

Роздільна здатність екрана:

1080 x 2388 точок

Інші параметри дисплея:

Частота оновлення – 120 Гц, стандартна яскравість – 1000 нит, щільність пікселів 387 ppi

Матеріали корпусу:

Пластикова задня кришка + покриття з екошкіри та пластикові грані

Кольори:

Charcoal Gray, Aqua Blue, Succulent Green

Габарити:

166.1 x 77.2 x 8.3 мм, вага 205 грамів

Процесор:

4-нанометровий Qualcomm Snapdragon 6 Gen 3

Чотири ядра Cortex-A78 із тактовою частотою 2.4 ГГц + чотири ядра Cortex-A55 із частотою 1.8 ГГц

Операційна система:

Android 14

Варіанти пам'яті:

8/256 ГБ

Основна камера:

Головний модуль: роздільна здатність 50 Мп, діафрагма f/1.8, розмір пікселя 0.8µm, PDAF , OIS

Надширококутний модуль: роздільна здатність 8 Мп, діафрагма f/2.2, кут огляду 119˚, розмір пікселя 1.12µm, AF

Додатково: запис відео в 4K@30fps

Фронтальна камера:

Роздільна здатність 16 Мп, діафрагма f/2.5, розмір пікселя 1.0µm

Запис відео у 4K@30fps

Технології:

Wi-Fi 6е, Bluetooth 5.4, NFC, навігаційні служби GPS, GALILEO, GLONASS, BDS, QZSS

Місткість батареї:

5000 мАг

Потужність дротової зарядки:

Дротова 30 Вт (до 50% за 25 хвилин)

Бездротова 15 Вт

Ціна:

Близько 9 887 грн

Ось такий набір параметрів пропонує Motorola G75, чия вартість не перевищує 10 тисяч грн. Одразу визначимо інтригуючі моменти: це велика діагональ 6.78 дюймів, цікавий процесор Snapdragon 6 Gen 3, основна камера з оптичною стабілізацією, ультраширик з автофокусуванням і бездротова зарядка. Погодьтеся, що тут усе, що потрібно для повноцінного комфортного використання. Дивимося далі. 

Комплектація

Motorola G75 упакований у картонну бежеву упаковку, яка має простий і екологічний вигляд, якщо це слово можна сюди застосувати. Зате комплект поставки далеко не екологічний. Він вміщує в себе блок живлення на 33 Вт, прозорий силіконовий чохол, кабель USB Type-C, макулатуру і скріпку для SIM-лотка.

Виробник не став розмінюватися на дрібниці і додав усі потрібні елементи. Щоправда, наприкінці 2024 року адаптер потужністю 33 Вт викликає скоріше не захват, а смуток. Але це претензії до самого апарата, а не до його комплектації. 

Прозорий чохол і на вигляд, і на дотик дешевий і неякісний. Пару тижнів покористуватися можна, а потім краще замінити. Більше нічого цікавого знайти не можемо, тому пропонуємо переходити до наступного пункту.

Дизайн, матеріали, габарити

Яке відчуття у нас виникає, коли ми беремо до рук середньостатистичний китайський бюджетник? У більшості випадків одразу стає зрозуміло, що це дешевий девайс, зібраний «з палиць та іншої сировини». 

Чи стосується це Motorola G75? Зовсім ні. Апарат має стильний вигляд, хоч і простий. Тут немає величезного і непотрібного блоку камер, як у Poco. Відсутні безглузді колірні вставки або недоладний градієнт, який тільки здешевлює.

Дизайн сьогоднішнього Мото строгий і мінімалістичний, а універсальні забарвлення - окреме задоволення. Нам пропонують три кольори - спокійний сірий, глибокий синій і приглушений зелений. Будь-яке з цих забарвлень можна брати і не переживати, що воно буде виглядати якось безглуздо. 

Блок основної камери Motorola G75 - естетичне задоволення №2. Він зовсім небагато виступає над поверхнею. Візуально створюється враження, що він зливається із задньою кришкою. Жодних обідків чи акцентів у цій ділянці. 

Сам корпус виконаний із пластику, як і грані. Є варіант з екошкірою. Компанія ще не дійшла до такого рівня щедрості, щоб додавати скляні кришки або алюмінієвий каркас у бюджетник. Чи варто переживати через пластик? Аж ніяк. З великою ймовірністю ви сховаєте девайс у чохол і забудете, які там матеріали.

За габаритами Motorola G75 все стандартно, незважаючи на збільшену діагональ екрана. Це 166.1 x 77.2 x 8.3 мм з вагою 205 грамів. Здавалося б, усе стандартно, то в чому ж принадність Motorola G75? Їх тут аж дві. 

Перша крута фішка - повноцінний вологозахист IP68 і відповідність військовому стандарту MIL-STD-810H. Ви можете сказати, що в цьому нічого особливого. Але давайте згадаємо ціну в 10 тисяч грн і дружно похвалимо Motorola G75.

Друге - можливість встановити віртуальну eSIM. Сюди ж віднесемо «бюджетну фішку», а саме підтримку microSDXC. Для повного щастя не вистачає тільки аудіоджека і підекранного сканера відбитків пальців. Датчик розмістили на бічній грані. 

Отже, резюмуємо все вищесказане. У своєму ціновому сегменті дизайн Motorola G75 - один із найкращий. Його навіть можна винести на перше місце серед конкурентів. З плюсів - адекватний зовнішній вигляд і забарвлення, вологозахист і військовий стандарт, eSIM і карта пам'яті. З таким смартфоном не соромно виходити в пристойне суспільство.

Дисплей

Наступна зупинка - екран Motorola G75. Почнемо з того, що він плоский, без дратівливих заокруглень. Навряд чи ми очікували побачити в бюджетнику заокруглені грані на кшталт водоспаду, але все ж. 

І перша суттєва відмінність від дорожчих моделей - матриця IPS. Розробники так часто оснащують свої апарати AMOLED-матрицями, що про старі добрі IPS ми вже забули. Але ж у них є величезна перевага, і це повна відсутність ШІМу.

Роздільна здатність тут солідна - 1080 x 2388 точок. У поєднанні з діагоналлю 6.78 дюймів отримуємо оптимальне комбо. На такому великому дисплеї зручно грати, дивитися фільми, виходити на відеозв'язок. Для дозвілля це прямо круто. 

Кольоропередача Motorola G75 приємна і доволі точна. Щоправда, налаштувань екрана набагато менше, ніж у середньобюджетників, але необхідні пункти ви тут знайдете.

Максимальна частота оновлення - 120 Гц. За бажання можна знизити. Але акумулятор Мото досить ємний, і проблем з автономністю не буде навіть при максимальній частоті розгортки. 

Яскравість екрана Motorola G75, заявлена виробником, становить 1000 ніт. Це середнє значення, найбільш наближене до реальності. Так, тут немає нереальних 3000-4000 ніт, але на великій площі дисплея ми їх все одно не бачимо. Звичайному користувачеві потрібно, щоб на екрані все нормально відображалося в сонячну погоду. І Мото справляється з цим завданням.

Що стосується захисту передньої панелі, зазначено загартоване скло Corning Gorilla Glass 5. Стандарт зовсім не новий, але невеликий захист від подряпин і відколів забезпечить. Ніхто не забороняє зверху ще наклеїти додатковий шар. 

Для своєї ціни дисплей Motorola G75 відмінний. Матриця IPS точно підійде тим, хто боїться ШІМу. Щоправда, сучасних AMOLED-екранів не варто побоюватися, адже їхнє шкідливе мерехтіння перебуває на низькому рівні. Частота оновлення, роздільна здатність, кольоропередача, кути огляду - з цим усе чудово.

Продуктивність, пам'ять, операційна система

Тепер поговоримо про залізо Motorola G75. Якщо ви знайомі з цим брендом і приблизно розумієте його філософію, то вже напевно здогадалися, що тут не буде процесора з розряду «ТОП за свої гроші». 

Телефон став володарем середньорівневого чипсета Qualcomm Snapdragon 6 Gen 3. Це молодший брат популярного Snapdragon 7 Gen 3, але з урізаною продуктивністю. Такий собі «середнячок на мінімалках».

Motorola G75 набирає в AnTuTu близько 600 000 балів. Показник скромний, до мільйона не дотягує. Але чи можна пред'являти такі претензії до бюджетника? Точно ні. 

З огляду на те, що потужність Snapdragon 6 Gen 3 перебуває в адекватних межах, у нього немає божевільного тротлингу. Якщо запустити вимогливі ігри на середніх налаштуваннях графіки, отримаємо стабільний fps і мінімальний нагрів. Частота кадрів складе близько 30-40fps - не найкращий показник, але грати можна.

Погодьтеся, що ніхто не розглядатиме девайс вартістю 10 000 грн як ігровий. Люди шукають за таку ціну робочий апарат для повсякденних завдань - скролінгу стрічки, спілкування в месенджерах, перегляду відео. І Motorola G75 відмінно справляється з такими опціями. 


Мобільний пристрій працює на Android 14, поверх встановлений фірмовий інтерфейс. Оскільки йдеться про глобальну версію, тут є весь потрібний функціонал.

І найцікавіше - виробник обіцяє п'ять років оновлень «зеленого робота». Не для флагмана, а для бюджетника! Щоправда, навряд чи хтось користуватиметься цим телефоном протягом такого тривалого терміну, але це вже особиста справа кожного. Патчі безпеки взагалі прилітатимуть протягом шести років. 

Кілька слів про модифікації пам'яті, і закриваємо пункт. Motorola G75 можна знайти в продажу тільки в одному варіанті - це 8 ГБ оперативної і 256 ГБ постійної пам'яті. Якщо цього здасться замало, можна поставити microSDXC (задіюватиметься загальний слот SIM-карти).

Камери

Поки все йде напрочуд гладко, але ж повинен бути мінус у такого бюджетного смартфона. Якщо думаєте, що це камери, то глибоко помиляєтеся. Хоч Motorola G75 і коштує доступно, фотографує він дуже пристойно. Роль головного сенсора виконує 50-мегапіксельний Sony LYT-600 з оптичною стабілізацією. 

Це дуже гідне залізо, особливо в початковому сегменті. Якщо ви не професійний фотограф і не чекаєте зірок з неба, фотоможливостей Motorola G75 буде більш ніж достатньо. 

Вдень знімки якісні та деталізовані, складно відрізнити від девайсів подорожче. Вночі з'являються шуми, але загалом смартфон непогано працює з джерелами світла і демонструє пристойні результати. Окремо хочеться відзначити оптичну стабілізацію. Не завжди зустрінеш її в телефоні до 10 000 грн. 

Ультраширик Motorola G75 теж не простий. Він оснащений автофокусуванням, завдяки якому виходять гарні макрознімки. За таку ціну це просто приголомшливо. 

Фронтальна камера на 16 Мп. Без додаткових фішок, але своє завдання виконує добре. Задній і передній датчик вміють записувати відео в 4K@30fps. 

Як і передбачалося, Мото G75 не може змагатися з молодшими флагманами. А ось у своїй категорії він однозначно один із найкращих за камерами.

Автономність

Передостанній пункт, з яким нам потрібно розібратися в огляді Motorola G75 - час автономної роботи. Ємність батареї звична - це 5000 мАг. З огляду на те, що IPS-екран не такий енергоефективний, як AMOLED, показник буде трохи знижений порівняно з конкурентами.

На півтора-два дні на одному заряді розраховувати не доводиться. Найімовірніший сценарій - повний робочий день. Увечері може залишатися 30-35%. Чи добре це? Цілком. 

Чого не можемо сказати про дротову зарядку. Виробник вказує потужність 30 Вт. Погодьтеся, що не вражає. Як мінімум хотілося б 67 Вт. Але на практиці все непогано: Motorola G75 заряджається до 50% за 25 хвилин, що не так вже й повільно. Якщо до цього користувалися смартфоном із потужнішою зарядкою, то спочатку різницю помічатимете, а потім звикнете.

І вишенька на торті - бездротова зарядка. Так, ми не помилилися: у бюджетник завезли повноцінну бездротову зарядку на 15 Вт. Не всі будуть користуватися, але все одно круто і зручно. 

Ціна, конкуренти і висновки

Ціна Motorola Moto G75 надзвичайно приємна - всього 9 887 грн за версію 8/256 ГБ. Ви отримуєте глобальну версію з гарантією і повним комплектом. Розпаковуєте девайс і користуєтеся з усім комфортом, не думаючи про перепрошивку або додаткові витрати.

Яких конкурентів можна виділити в цьому ціновому сегменті? По-перше, це Redmi Note 13 Pro 4G з AMOLED-екраном і процесором MediaTek Helio G99. У нього немає повноцінного вологозахисту і бездротової зарядки. З переваг - основна камера на 200 Мп. Але слід враховувати, що у звичайному режимі він фотографує приблизно на рівні Moto G75. 

Південнокорейський гігант як суперника пропонує модель Samsung Galaxy A25 5G з матрицею Super AMOLED, чипсетом Exynos 1280 і акумулятором на 5000 мАг. Як бачимо, є з чого вибрати, але на боці Moto залишається кілька явних переваг. Як уже говорили, це вологозахист, військовий стандарт, бездротова зарядка і ультраширик з автофокусом.

Смартфон точно вартий уваги, а на чию користь зробити остаточний вибір - тільки ваше рішення. До зустрічі в наступних оглядах!

Плюси:

  • Повний комплект поставки;
  • акуратний дизайн;
  • великий IPS-екран;
  • роздільна здатність 1080 x 2388 пікселів;
  • частота оновлення 120 Гц;
  • підтримка eSIM;
  • слот для microSDXC;
  • варіант з екошкірою;
  • вологозахист IP68 і стандарт MIL-STD-810H;
  • хороший середньорівневий процесор Snapdragon 6 Gen 3;
  • 5 років оновлень Android;
  • основна камера з OIS;
  • ультраширик з AF;
  • запис відео на обидві камери в 4K@30fps;
  • акумулятор на 5000 мАг;
  • бездротова зарядка 15 Вт;
  • глобальна версія;
  • низька ціна.

Мінуси:

  • Корпус із пластику;
  • одна модифікація пам'яті;
  • немає аудіоджека;
  • потужність дротової зарядки 30 Вт.

Інтернет-магазин Androprice пропонує вигідні ціни на нову та уживану техніку.