Привіт, друзі. У новому році поспішаємо зі свіжим оглядом крутого бюджетника. Ми знову хочемо показати відмінні смартфони Motorola, які пропонують топові параметри за смішною ціною. Сьогодні переконаємо вас, що купити Moto G55 - чудова ідея, якщо потрібен доступний телефон для повсякденного використання. Влаштовуйтеся зручніше і приєднуйтесь до нас.
Продуктивність, пам'ять, операційна система
Технічні характеристики
Матриця: |
IPS |
Діагональ екрана: |
6.49 |
Роздільна здатність дисплея: |
1080 x 2400 пікселів |
Інші параметри дисплея: |
Частота оновлення – 120 Гц, щільність пікселів – 405 ppi |
Матеріали корпусу: |
Пластикова задня кришка + покриття з екошкіри та пластикові грані |
Кольори: |
Forest Grey, Smoky Green, Twilight Purple |
Габарити: |
161.6 x 73.8 x 8.1 мм, вага 179 грамів |
Процесор: |
6-нанометровий Mediatek Dimensity 7025 |
Два ядра Cortex-A78 із частотою 2.5 ГГц + шість ядер Cortex-A55 із частотою 2.0 ГГц |
|
Операційна система: |
Android 14 |
Варіанти пам'яті: |
8/128, 8/256 ГБ |
Основна камера: |
Головний модуль: роздільна здатність 50 Мп, діафрагма f/1.8, розмір пікселя 0.61µm, PDAF , OIS Надширококутний модуль: роздільна здатність 8 Мп, діафрагма f/2.2, кут огляду 118˚, розмір пікселя 1.12µm, AF Додатково: запис відео в 1080p@30/60fps |
Фронтальна камера: |
Роздільна здатність 16 Мп, діафрагма f/2.4, розмір пікселя 1.0µm Запис відео в 1080p@30fps |
Технології: |
Wi-Fi, Bluetooth 5.3, NFC, навігаційні служби GPS, GALILEO, GLONASS, BDS, QZSS |
Місткість батареї: |
5000 мАг |
Потужність дротової зарядки: |
Дротова 30 Вт |
Ціна: |
Близько 8 475 грн |
Як бачимо, параметри Moto G55 досить скромні. Тут немає вологозахисту, підтримки бездротового стандарту і бездротової зарядки, як у дорожчих моделей. Це ще раз підтверджує, що смартфон орієнтований на базове використання без надмірностей - любительську зйомку, соцмережі, месенджери, перегляд відео. Ціна дуже приємна, тому у Moto G55 є всі шанси стати народним улюбленцем.
Комплектація
Починаємо знайомство з Moto G55 з розпакування. Девайс поставляється у впізнаваній бежевій коробці, яка виконана з приємного картону. Невеликі розміри упаковки вже натякають нам, що всередині відсутні якісь важливі елементи. Один із таких - блок живлення. Незважаючи на те, що це бюджетник, він не отримав зарядний пристрій.
Усередині ми знаходимо кабель USB Type-C, типовий прозорий чохол із силікону, скріпку для SIM-лотка і макулатуру. Нічого зайвого, все в ім'я турботи про екологію. Закінчуємо з розпакуванням і приступаємо до корисніших речей.
Дизайн, габарити, матеріали
Смартфони Motorola вирізняються елегантним і привабливим дизайном. Швидше за все, ви не зустрічали жодної моделі від цього бренду, яка мала б незграбний вигляд. А цим особливо грішать доступні смартфони від конкурентів. Яскравий приклад - бюджетники Poco. Порівняно з ними, Moto G55 - справжній красень.
Кольорові рішення девайсів Моторола можна назвати окремою насолодою. Є приглушено-зелений, фіолетовий і темно-сірий варіант. У поєднанні з екошкірою отримуємо приголомшливий ефект.
Якщо говорити про матеріали корпусу Moto G55, то тут захват сходить нанівець. Корпус повністю пластиковий - що грані, що задня панель. Зрозуміло, ніхто не буде додавати в бюджетник алюміній або скло.
Повноцінний вологозахист теж не заявлений. Виробник просто робить невелику позначку про захист від бризок. Тут можна провести порівняння з моделлю Motorola G75: вона коштує ненабагато дорожче G55, але вже може похвалитися ступенем IP68 і військовим стандартом MIL-STD 810.
Moto G55 - це ще й компакт. За розмірами він трохи менший за конкурентів - 161.6 x 73.8 x 8.1 мм з вагою 179 грамів. Такі результати досягаються завдяки 6.49-дюймовому екрану. Чи потрібно говорити про те, що в долоні смартфон лежить супер зручно, рука не втомлюється, нічого не врізається в шкіру. Екран плоский з мінімальними заокругленнями по краях.
Блок камер Moto G55 невеликий, прямокутної форми. Ми бачимо тільки два сенсори однакового розміру - головний і надширококутний датчик. Збоку розташований спалах.
Окремо хочеться розглянути бюджетні фішки Moto G55. До них належить слот microSDXC і навіть аудіоджек. Є можливість встановити дві nano-SIM або підключити eSIM. Сканер відбитків пальців розташований на бічній грані. Якщо хочете підекранний сенсор, зверніть увагу на дорожчі смартфони.
Зовнішній вигляд Motorola Moto G55 пристойний для свого цінового сегмента. Тут є цікаві кольори, приємна екошкіра, акуратний блок основної камери, слот для карти пам'яті та аудіоджек. З явних мінусів - відсутність нормального вологозахисту.
Дисплей
Подивимося на екран Moto G55. Очікувано тут не буде крутих параметрів із захмарною яскравістю і супервисокою роздільною здатністю. Виробник обмежився IPS-матрицею з частотою оновлення 120 Гц і непоганою роздільною здатністю 1080 x 2400 точок.
Не вказується ні стандартна, ні пікова яскравість. Можна припустити, що вона не перевищує 1000 ніт. Якщо виставити максимальне значення, на сонці все непогано видно.
Кольоропередача дисплея у Moto G55 просто нормальна. Не варто очікувати прямо реалістичних або соковитих кольорів. Все-таки, це не AMOLED, а IPS. У налаштуваннях пропонуються пресети «Натуральний» і «Яскравий».
Дивитися фільми комфортно. Тут немає HDR10 і Dolby Vision, які забезпечують ефект занурення. Але якщо ви невимогливий користувач, то залишитеся задоволені результатом.
За високу частоту оновлення ставимо окрему вподобайку. Погодьтеся, що бачити 120 Гц набагато приємніше, ніж застарілі 90 Гц. Скролінг плавний, без підривів і відставань. За бажання частоту розгортки можна знизити до нижчих цифр заради збереження заряду.
Отже, ми задоволені екраном Moto G55. Не варто порівнювати його із середньобюджетниками, там він точно програє. Але у своїй ціновій категорії показники гідні. Не всім подобаються AMOLED-матриці, особливо бюджетні. І не у всіх смартфонів з АМОЛЕДом низький рівень ШІМу, тому користувачі стикаються з втомою і дискомфортом очей. IPS-екран - дешеве вирішення проблеми.
Продуктивність, пам'ять, операційна система
Після того, як розібралися із зовнішніми даними та екраном, можна просуватися в бік продуктивності. Moto G55 отримав досить непогане 6-нанометрове залізо Mediatek Dimensity 7025. Це чипсет середнього рівня. Він має добре справлятися зі щоденними завданнями, не тротлити і не нагріватися.
Думаю, ви розумієте, що Moto G55 - апарат не для ігор. Проте, навіть потужні іграшки можна на ньому запускати, якщо виставити низькі або середні налаштування графіки. Тому в теорії грати можна, і навіть не відчувати від цього дискомфорт.
Присутній спеціальний режим GameTime, що передбачає оптимізацію ігрових процесів. Якщо потрібно заощадити заряд батареї, вмикайте функцію Battery Saving. Оптимальний варіант називається Balanced. А щоб вичавити максимум можливостей, активуйте опцію Turbo.
Простіші дії виконуються швидко і не вимагають істотного навантаження від процесора. Додаток камери запускається оперативно, браузер спритний, завдяки 8 ГБ оперативної пам'яті вкладки довго зберігаються у фоні.
У цьому ще немаленька заслуга стабільного інтерфейсу Moto G55. Як завжди, розробники добре оптимізували операційну систему. Прошивка максимально схожа на чистий Андроїд. З коробки встановлені необхідні застосунки та кілька ігор.
Це глобальна версія, тож можна не хвилюватися про відсутність якихось важливих функцій. Все, що потрібно звичайному користувачеві з Європи, тут є. З коробки стоїть Android 14 і можна розраховувати на два роки оновлень. Так, такий термін не назвеш вражаючим.
Камери
Телефони від Motorola завжди примудряються виділитися своїми камерами, навіть якщо йдеться про бюджетники. Розробник не додає непотрібні датчики на кшталт 2-мегапіксельного сенсора глибини або окремого макро. Тут лише два сенсори, які відпрацьовують на повну.
Перша камера Moto G55 - основна роздільною здатністю 50 Мп з оптичною стабілізацією. Рівень плюс-мінус такий самий, як у Moto G75. Денні знімки якісніші за нічні, з приємною кольоропередачею і нормальною деталізацією. Вночі додаються шуми, але їхня кількість не критична.
Друга камера у Moto G55 надширококутна, на 8 Мп. Вона робить приємні знімки з широким кутом огляду і комплектується автофокусом. Штука корисна, в бюджетному сегменті зустрічається рідко. За допомогою автофокуса можете створювати макро, не вдаючись до використання окремого сенсора.
А ось що може засмутити, так це низька роздільна здатність, у якій Moto G55 знімає відео на основну камеру. Вона обмежена якістю Full HD з 30 або 60fps. Ми звикли до 4K, і 1080p на його тлі виглядає якось скупо. Зате такі відеоролики займають менше місця у внутрішньому накопичувачі.
Із задніми камерами Motorola Moto G55 розібралися. Тепер про фронтальну. Незважаючи на нормальну роздільну здатність 16 Мп, селфі виходять посередніми. До недоліків віднесемо нереалістичний скінтон і слабку деталізацію. Із середньобюджетниками не зрівняється. Чисто для аматорського використання підійде. Можливостей для відеозйомки на передній сенсор зовсім мало, тільки роздільна здатність 1080p@30fps.
А як же штучний інтелект, запитаєте ви. Можемо сказати, що в смартфоні зустрічаються його відгомони. Для видалення деяких об'єктів з фото передбачено ластик. Присутні режими Dual Capture, Pro або Night Vision, а ще симпатичні фільтри.
Автономність
Тепер хочемо розповісти про час автономної роботи. Ємність батареї Motorola Moto G55 становить 5000 мАг, що є звичним показником. Практично немає різниці зі старшими версіями.
Потужність зарядки на перший погляд невелика - всього 30 Вт. Проте підтримується фірмова технологія TurboPower, і з її допомогою телефон заряджається до 100% трохи довше години. Додатковий плюс - невисока вартість адаптера живлення такої потужності.
Якщо користувалися швидкою зарядкою на 67 Вт і вище, знадобиться час, щоб звикнути до розміреного підживлення. Бездротова зарядка у Moto G55 відсутня. Це можна вважати логічним, адже йдеться про бюджетник. Але модель G75, наприклад, цю технологію отримала.
Ціна і висновки
У нашому інтернет-магазині представлена версія Moto G55 на 8/256 ГБ за 8 475 грн. Ціна актуальна на момент написання статті. За ці гроші покупець отримує: симпатичний дизайн, слот для карти пам'яті, аудіоджек, eSIM, екран з частотою 120 Гц, процесор Dimensity 7025, подвійну основну камеру і акумулятор на 5000 мАг.
Motorola Moto G55 - максимально бюджетний варіант. Коли потрібен адекватний смартфон, але хочеться заощадити на його купівлі. Не варто очікувати флагманську матрицю з високою яскравістю і насиченою кольоропередачею, дорогі матеріали корпусу або топові камери. За цим потрібно звертатися до дорожчих моделей.
Якщо є можливість, радимо доплатити кілька тисяч і звернути увагу на Moto G75, огляд якого публікували тут. Його переваги: вологозахист IP68, стандарт MIL-STD-810H, діагональ екрана 6.78 дюймів, п'ять років оновлень ОС, запис відео в 4K@30fps і бездротова зарядка на 15 Вт. Це вже телефон рівнем вище.
Але і Moto G55 - прекрасний варіант. Він один з найкращих бюджетників на технологічному ринку. Якщо вам не потрібні ці розрекламовані стандарти захисту і великий екран, ви рідко записуєте відео і не користуєтеся бездротовою зарядкою - сміливо купуйте і ні про що не хвилюйтеся.
На цьому завершуємо огляд Moto G55. До зустрічі!
Плюси:
- Невеликий екран;
- компактні габарити і вага;
- підтримка eSIM;
- слот microSDXC і аудіоджек;
- IPS-екран без ШІМу;
- роздільна здатність екрана 1080 x 2400 пікселів;
- продуктивний процесор Mediatek Dimensity 7025;
- достатньо пам'яті;
- основна камера 50 Мп з OIS;
- ультраширик з AF;
- є NFC;
- хороша автономність;
- низька ціна;
- глобальна версія з гарантією.
Мінуси:
- Немає адаптера живлення в комплекті;
- пластиковий корпус;
- відсутній вологозахист;
- два роки оновлень Android;
- середня фронтальна камера із записом у 1080p@30fps;
- немає запису в 4K на основну камеру;
- немає бездротового заряджання.
Інтернет-магазин Androprice пропонує вигідні ціни на нову та уживану техніку.