Привіт, друзі. Наприкінці жовтня улюблений багатьма бренд Ванплас представив свій новий флагманський девайс. Фанати захочуть купити OnePlus 13 через стильний дизайн, великий і якісний екран, найпотужніший процесор і професійні камери. Смартфони OnePlus можна охарактеризувати як елегантні, преміальні та збалансовані. Це ідеальне співвідношення опрацьованого ПЗ, відмінних характеристик і адекватної ціни.
Технічні характеристики
Матриця: |
LTPO AMOLED |
Діагональ екрана: |
6.82 |
Роздільна здатність дисплея: |
1440 x 3168 |
Інші параметри дисплея: |
Частота оновлення – 120 Гц, початкова яскравість – 800 ніт, стандартна яскравість – 1600 ніт, пікова яскравість – 4500 ніт, підтримка Dolby Vision та HDR10+, щільність пікселів 510 ppi |
Матеріали корпусу: |
Алюмінієві грані, скляна задня кришка з покриттям з екошкіри |
Захист: |
IP68 та IP69 (занурення на глибину до 1.5 метра протягом 30 хвилин) |
Кольори: |
Black , Blue , White |
Габарити: |
162.9 x 76.5 x 8.5 (8.9) мм, вага 210 (213) грамів |
Процесор: |
3-нанометровий Qualcomm Snapdragon 8 Elite |
Кількість ядер: |
Одне ядро Oryon V2 Phoenix L із тактовою частотою 4.32 ГГц + шість ядер Oryon V2 Phoenix M із частотою 3.53 ГГц |
Графічний прискорювач: |
Adreno 830 |
Операційна система: |
Android 15 з прошивкою OxygenOS 15 (міжнародна версія) або ColorOS 15 (китайська версія) |
Варіанти пам'яті: |
12/256, 12/512, 16/512, 24 ГБ/1 ТБ |
Основна камера: |
Головний модуль: роздільна здатність 50 Мп, діафрагма f/1.6, сенсор 23 мм, розмір матриці 1/1.43", розмір пікселя 1.12µm, різноспрямований PDAF , OIS Перископне телефото: роздільна здатність 50 Мп, діафрагма f/2.6, сенсор 73 мм, розмір матриці 1/1.95", 3-кратний оптичний зум, PDAF, OIS Ультраширококутний модуль: роздільна здатність 50 Мп, діафрагма f/2.0, сенсор 15 мм, кут огляду 120˚, PDAF Додатково: пресети Hasselblad, запис відео у 8K@30fps |
Фронтальна камера: |
Роздільна здатність 32 Мп, діафрагма f/2.4, сенсор 21 мм, розмір матриці 1/2.74", розмір пікселя 0.8µm Запис відео в 4K@/60fps |
Технології: |
Wi - Fi 7, Bluetooth 5.4, NFC , ІЧ-порт, навігаційні служби GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS, NavIC |
Місткість батареї: |
6000 мАг |
Потужність дротової зарядки: |
100 Вт (до 100% за 36 хвилин) |
Бездротова зарядка: |
50 Вт |
Ціна: |
Близько 33 320 грн (12/256 ГБ) |
Як завжди, перше враження від нас. OnePlus 13 - це повноцінний флагман, у якого ідеально все. Тут немає нюансів або слабких сторін. Принаймні, якщо дивитися за технічними характеристиками.
Величезний екран з матрицею AMOLED і підтримкою LTPO, просунуті стандарти захисту, новий найпотужніший процесор Snapdragon 8 Elite і трійка камер з калібруванням кольорів від Hasselblad. Виглядає дуже потужно і гідно. Ціна відповідає параметрам і теж належить до преміальної категорії. Продовжимо знайомство з OnePlus 13.
Комплектація
Подивимося, що приходить у комплекті з Ванпласом 13. Смартфон поставляється в мінімалістичній коробці червоного кольору. На ній немає ніяких елементів і зображень, тільки цифра 13 у кутку. За габаритами упаковки можна відразу здогадатися, що комплектація буде царська.
Всередині знаходимо великий блок живлення на 100 Вт, кабель USB-C, скріпку для SIM-лотка і якісний чохол, приємний на дотик. Захисна плівка вже наклеєна на екрані. Тут є все, що може знадобитися для базового використання. Тепер такий комплект поставки можна вважати розкішшю і рідкістю. Відкладаємо комплектуючі та рухаємося далі.
Дизайн, габарити, матеріали
Виробник ретельно попрацював над дизайном OnePlus 13. При цьому його зовнішній вигляд легко впізнаваний завдяки круглому блоку камер значного розміру. Екран нарешті зробили плоским, а самі грані трохи заокруглені для зручності та ергономіки.
Збоку від камери розташована тонка металева лінія, яка ніби відокремлює верхню частину кришки. Виглядає стильно, але якось практичної користі не несе. Над нею можна помітити букву H, виділену курсивом. Це нагадує нам про пресети Hasselblad.
OnePlus 13 випускається в трьох кольорах - чорному (обсидіановому), синьому і білому. Може здатися, що кольори занадто прості і банальні, але бренд відповідально підійшов до текстур.
У синьому кольорі використовується приємна і м'яка екошкіра, поверхня чорного колірного варіанту нагадує дерево, біла зроблена з матового скла. На мій погляд, найбільш виграшно виглядають синій і чорний кольори. По центру корпусу розташувався сріблястий логотип бренду.
Грані, звичайно ж, виконані з алюмінію, а передня панель захищена загартованим склом під назвою Crystal Shield. Виробник називає його «суперкерамічним». Gorilla Glass, як бачимо, не використовується.
OnePlus 13 досить великий і важкий - 162.9 x 76.5 x 8.5 (8.9) мм з масою 210 (213) грамів, залежно від матеріалів задньої кришки.
Так, це повноцінна лопата, але дискомфорту при використанні не виникає. Телефон не вислизає з рук, задня панель не збирає сліди пальців. Майже плоский дисплей додає практичності.
Заявлені стандарти захисту IP68 і IP69. У теорії OnePlus 13 можна занурювати на глибину до 1.5 метра протягом 30 хвилин. На практиці ми б не рекомендували проводити водні процедури. Але якщо смартфон випадково впаде в прісну воду на нетривалий час - нічого страшного не станеться.
Міжнародна версія OnePlus 13 повинна підтримувати віртуальну eSIM. Можна встановити дві фізичні nano-SIM. Використовується ультразвуковий сканер відбитків пальців: працює супер точно і плавно.
Мультимедійні динаміки звучать приголомшливо. Такий висновок можна зробити і про роботу лінійного вібромотора.
Дизайн OnePlus 13, не побоїмося цього слова, - витвір мистецтва. Нічого зайвого, тільки вивірена елегантність і витонченість. Фанатам бренду точно сподобається. Флагманські фішки на кшталт вологозахисту, дорогих матеріалів корпусу, ультразвукового сканера, крутого вібромотора теж на місці.
Екран
Дисплей OnePlus 13 відповідає всім топовим критеріям. Почнемо з діагоналі: 6.82 дюймів достатньо для комфортної гри, вебсерфінгу та перегляду фільмів. Якщо вам принципово не потрібен компакт, то точно не розчаруєтеся.
AMOLED-матриця з величезною роздільною здатністю 2K, що забезпечує смачну і соковиту картинку з правильною кольоропередачею. У OnePlus 13 заявлена пікова яскравість на рівні 4500 ніт.
Звісно, значення перебільшене, і воно буде помітне лише на окремих ділянках дисплея під час перегляду певного контенту. Реальне значення прикріпили.
Але загальна яскравість у дисплея все одно дуже висока. Можна без проблем користуватися смартфоном як у похмуру, так і в сонячну погоду. Ми це вже неодноразово говорили і стосовно інших флагманів.
У OnePlus 13 такі показники ШІМу:
- 100% - 8%
- 75% - 8%
- 50% - 10%
- 35% - 11%
- 25% - 8%
- 10% - 13%
- 0% - 7%.
Як бачимо, відсоток шкідливого мерехтіння мінімальний. Ви точно не відчуєте дискомфорт і втому під час тривалого використання смартфона.
У налаштуваннях тринадцятого Ванпласа можна поекспериментувати з колірним режимом і вибрати відповідний. Є яскраві та натуральні кольори, а ще режим Pro, що використовує колірну температуру D65. Присутня і корисна фішка «Адаптивні відтінки», що підлаштовує кольоропередачу під зовнішнє освітлення.
Дисплей OnePlus 13 отримав антиполяризаційне покриття: якщо будете дивитися на екран у сонцезахисних окулярах, не помітите жодних відблисків і спотворень. У принципі, в інших флагманів ця проблема також не виникала.
Наступна фішка полягає в нормальному функціонуванні екрана при потраплянні вологи. При намоканні передня панель все одно коректно реагує на дотики. А ось у Айфона така проблемка спостерігається.
Невеликі підсумки: екран у OnePlus 13 крутий, але при звичайній експлуатації різниця з попередником майже непомітна.
Продуктивність
Переходимо до найбільш «гарячого» пункту в сьогоднішньому огляді. Новинка стала володаркою найпотужнішого процесора Qualcomm Snapdragon 8 Elite, навколо якого вирує небачений ажіотаж. Подивимося, на що він здатний.
Пропонуємо ознайомитися з тестами на тротлинг, які були проведені в продуктивному і звичайному режимі. У першому стрес-тесті значення становить 164 GIPS, у другому вже більш адекватні 321 GIPS.
Схожу картину ми спостерігали з чипом Snapdragon 8 Gen 3. Тротлинг просто божевільний. Якщо порівнювати з конкурентами, то у Mediatek Dimensity 9400 результат був значно кращим.
А ось тестування відеоядер. Падіння продуктивності приблизно на 50%, але все одно ми бачимо широкі можливості графічного чіпа. Тут уже можна сказати, що Snapdragon 8 Elite перемагає Dimensity 9400 і Snapdragon 8 Gen 3.
OnePlus 13 був нами протестований у супер вимогливих іграх, таких як Genshin Impact, Call of Duty: Warzone і Honkai: Star Rail. Виставляли максимальні налаштування графіки. Що можемо сказати за підсумком: спостерігається нагрівання до 47℃, яскравість не скидається, а частота кадрів залишається на рівні 60fps.
Грати більш ніж комфортно, хоч весь потенціал процесора і не розкривається. Корпус смартфона доволі теплий, але руки не обпікає. OnePlus 13 і не позиціонується як геймерський телефон, але грати на ньому можна без проблем. Результат реально кращий, ніж у попереднього Ванпласа 12 або Xiaomi 15 Pro.
Так, розробники суттєво порізали Snapdragon 8 Elite. Процесор неймовірно потужний, але всі його можливості просто не можуть розкритися під відносно невеликим корпусом телефона. Можливо, повністю реалізувати його вдалося б у планшеті або ноутбуці.
Буквально кілька слів про модифікації пам'яті. Базова версія OnePlus 13 на 12/256 ГБ, топова - на 1 ТБ ПЗП і 24 ГБ ОЗП.
Програмне забезпечення
У повсякденному використанні новинка просто літає. Інтерфейс настільки оптимізований, що немає навіть натяку на пригальмовування або лаги. Це справжня ракета. Працює вона під управлінням Android 14, поверх якого встановлено оболонку ColorOS 15 для китайської версії. У глобалці буде OxygenOS 15.
Зараз коротко пробіжимося по цікавих фішках OnePlus 13, які стануть доступні в міжнародному апараті. Погодьтеся, що немає сенсу розглядати нововведення, актуальні тільки для Китаю.
З'явиться безкоштовний штучний інтелект Gemini, а ще буде доступна функція Circle to Search. Уже зараз можна видаляти людей з фону і робити знімки чіткішими. Тобто, більшість можливостей ШІ реалізовано в системному застосунку Галерея.
У OnePlus 13 термін підтримки від виробника складе чотири роки, як і в інших флагманів бренду. Поки представлена китайська версія смартфона. Чим вона відрізняється від глобальної:
- Відсутня українська мова. Є російська.
- Немає Android Auto і Google Voice. Сервіси Google потрібно ставити самостійно з магазину застосунків.
- Китайські телефони OnePlus не блокуються в Україні. Але можуть виникнути проблеми, якщо виїхати в Європу.
- Підтримуються всі потрібні діапазони - band 7, band 3, band 8, band 20.
Трохи пізніше на China Version можна буде встановити глобальну прошивку.
Камери
Ознайомимося з камерами OnePlus 13. Технічні характеристики представлені в таблиці на початку статті. Якщо порівнювати з попередником, то відрізняється телефотооб'єктив і ультраширик. Основний модуль не змінився.
Дивимося на приклади фото. Ми порівняли OnePlus 13, OnePlus 12 і iPhone 16 Pro. Як і передбачалося, денні знімки майже не відрізняються. Основна різниця полягає в кольоропередачі.
У тринадцятого Ванпласа кольори насичені й дуже теплі. Створюється враження, що фотографії вже з обробкою. Виглядає такий варіант симпатично, але він далекий від реальності.
Під час нічної зйомки OnePlus 13 справляється трохи краще за попередника за рахунок опрацьованої деталізації.
Телефотооб'єктив демонструє аналогічні результати. Алгоритми майже не змінилися, тільки кольоропередача тепер тепла.
Це простежується і в портретному режимі. Знімки красиві та художні, але зовсім не природні.
Ультраширококутні та макрозображення на OnePlus 13 практично ідентичні попереднику. З усієї трійки найбільш правильна кольоропередача у iPhone 16 Pro.
Новинці дісталася фронтальна камера роздільною здатністю 32 Мп. При порівнянні можна зробити висновок, що найкраще справляється саме Ванплас 12.
За якістю запису звуку однозначно виграє OnePlus 13. У нього технічно більше мікрофонів, тому звучання на відео однозначно краще. Теплі та насичені кольори простежуються на відеороликах і на фронтальну, і на основну камеру.
Що можемо сказати щодо камер Ванпласа 13. Чесно, жодного апгрейду порівняно з попередником ми не помітили. У плані телефото є навіть технічний даунгрейд, який виробник постарався приховати за допомогою програмної обробки.
Загалом, камери OnePlus 13 шикарні, і ця модель може сміливо називатися камерофоном. Але чи варто переходити з дванадцятої на тринадцяту версію чисто через камери - однозначно ні.
Автономність
OnePlus 13 - однозначний монстр автономності. Він переміг навіть свого попередника, у якого все і так було шикарно з часом автономної роботи. Смартфон отримав батарею ємністю 6000 мАг, дротову зарядку на 100 Вт і бездротову на 50 Вт.
При цьому підтримується магнітна зарядка за аналогією з Айфоном. Єдиний момент - доведеться купувати оригінальний аксесуар. Скільки ж живе OnePlus 13 при помірному використанні? Теоретично можна домогтися двох днів роботи без підзарядок.
Якщо навантажувати апарат по максимуму і грати у вимогливі іграшки, процесор буде активно пожирати заряд. Це проблема всіх флагманських телефонів. OnePlus 13 заряджається по дроту до 50% за 13 хвилин. На зарядку до 100% піде 36 хвилин.
Ціна і висновки
Огляд OnePlus 13 добігає кінця, а отже, час озвучувати вартість. У Китаї базова версія коштує 635 доларів. У нашому інтернет-магазині Ванплас 13 можна придбати в різних модифікаціях за такими цінами:
- 12/256 - 33 320 грн.
- 12/512 - 35 999 грн.
- 16/512 - 38 999 грн.
Зверніть увагу, що йдеться про китайську версію. Глобалка після виходу на ринок коштуватиме на 100-120 доларів дорожче. Якщо хочете заощадити, потрібно діяти за старою перевіреною схемою: купити китайця і перепрошити його на глобальну прошивку.
OnePlus 13 - однозначно вдала модель з величезною кількістю переваг. Починаючи з крутого дизайну і закінчуючи прокачаною автономністю. Смартфон можна сміливо купувати для різних цілей: повсякденного використання, потужних ігор, якісної фото- і відеозйомки.
Не можна сказати, що він істотно кращий за попередника. Але якщо прямо зараз вибирати між дванадцятим і тринадцятим поколінням, рекомендуємо зробити вибір на користь останнього. За ціною вони несильно відрізняються.
Навряд чи хтось обиратиме між iPhone 16 Pro і OnePlus 13, оскільки ці смартфони все-таки з різних таборів. Але якщо така ситуація у вас виникне, знайте, що Ванплас 13 нітрохи не гірший за топовий Айфон.
На цьому будемо закінчувати. Спасибі, що прочитали огляд OnePlus 13 до кінця. Також обов'язково подивіться прикріплений відеоогляд. До зустрічі!
Плюси:
- Повноцінна комплектація;
- преміальний дизайн;
- забарвлення з цікавою текстурою;
- фірмовий перемикач звуку;
- вологозахист IP68/IP69;
- приголомшливий звук і вібромотор;
- ультразвуковий сканер відбитків пальців;
- захисне скло Crystal Shield;
- крута матриця LTPO AMOLED;
- роздільна здатність екрана 2K;
- низький ШІМ;
- відмінна ігрова продуктивність;
- оптимізована прошивка;
- гідний набір камер;
- висока якість запису звуку;
- 100-ватна дротова зарядка;
- стандартна і магнітна бездротова зарядка;
- акумулятор на 6000 мАг.
Мінуси:
- Сильний тротлинг процесора;
- відчутне нагрівання в іграх;
- урізані можливості телевіка порівняно з попередником;
- неприродна передача кольору на знімках і відео;
- поки що китайська версія.
Інтернет-магазин Androprice пропонує вигідні ціни на нову та уживану техніку.