Привіт, друзі. Ми продовжуємо оглядати найкращі смартфони OnePlus, які для багатьох стали еталоном китайської якості. Наприкінці 2024 року виробник порадував відданих фанатів новим молодшим флагманом. Уже зараз з'явилася можливість купити OnePlus Ace 5. Найімовірніше, ви пам'ятаєте, скільки галасу наробив його попередник OnePlus Ace 3, адже він пропонував ідеальне співвідношення крутих характеристик і адекватної ціни. Подивимося, на що здатний свіжий девайс.
Процесор, операційна система та пам'ять
Технічні характеристики
Матриця: |
LTPO AMOLED |
Діагональ екрана: |
6.78 дюймів |
Роздільна здатність екрана: |
1264 x 2780 пікселів |
Інші параметри дисплея: |
Частота оновлення – 120 Гц, підтримка HDR10+ та Dolby Vision, мінімальна яскравість – 800 ніт, стандартна яскравість – 1600 ніт, пікова яскравість – 4500 ніт, щільність пікселів 450 ppi |
Матеріали корпусу: |
Задня скляна панель + рамка з алюмінію |
Кольори: |
Gray, White, Green |
Габарити: |
161.7 x 75.8 x 8.1 мм, вага 206 грамів |
Вологозахист: |
IP65 |
Процесор: |
4-нанометровий Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 |
Одне ядро Cortex-X4 із тактовою частотою 3.3 ГГц + три ядра Cortex-A720 із частотою 3.2 ГГц + два ядра Cortex-A720 із частотою 3.0 ГГц + два ядра Cortex-A520 із частотою 2.3 ГГц |
|
Графічний прискорювач: |
Adreno 750 |
Операційна система: |
Android 15, оболонка ColorOS 15 |
Варіанти пам'яті: |
12/256, 16/256, 12/256, 16/512, 24/1 ТБ |
Основна камера: |
Головний модуль: роздільна здатність 50 Мп, сенсор 24 мм, діафрагма f/1.8, матриця 1/1.56, піксель 1.0µm, PDAF, оптична стабілізація; Надширококутний модуль: роздільна здатність 8 Мп, сенсор 16 мм, діафрагма f/2.2, розмір матриці 1/4.0", розмір пікселя 1.12µm, кут огляду 112˚ Макрооб'єктив: роздільна здатність 2 Мп, діафрагма f/2.4 Запис відео в 4K з 60fps |
Фронтальна камера: |
Роздільна здатність 16 Мп, сенсор 24 мм діафрагма f/2.4, матриця 1/3", піксель 1.0µm Запис відео в 1080p@30fps |
Технології: |
Bluetooth 5.4, Wi-Fi 7, GPS навігація, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS |
Місткість батареї: |
6415 мАг |
Потужність провідної зарядки: |
80 Вт (до 100% за 35 хвилин) |
Ціна: |
Від 18 999 грн |
Як можна зрозуміти за вказаними параметрами, OnePlus Ace 5 відмінно справляється зі званням молодшого флагмана. Починаючи з AMOLED-екрану, який підтримує технологію LTPO, і закінчуючи величезною батареєю на 6415 мАг. Бачимо тут потужний чипсет, а саме Snapdragon 8 Gen 3. Також із новенького - вологозахист зі ступенем IP65. А ось набір камер майже не зазнав змін порівняно з попередньою моделлю.
Комплектація
OnePlus Ace 5 легко впізнати за яскраво-червоною фірмовою коробкою. Її габарити немаленькі, що дає надію на повноцінний комплект поставки. Приступаємо до розпакування і всередині знаходимо кабель USB Type-C (правильно, теж червоного кольору), блок живлення на 80 Вт, чохол з цікавою текстурою, скріпку і документацію.
Бренд Ванплас ще дотримується старих традицій і забезпечує свої мобільні пристрої комплектним адаптером живлення. Що зі свого боку дає змогу користувачам заощадити на купівлі цього гаджета. З цим питанням розібралися, рухаємося далі.
Дизайн, розміри, матеріали
Почнемо з основної фішки в дизайні OnePlus Ace 5, яка відразу привертає увагу. Це великий блок камер круглої форми, розташований з невеликим зсувом від центру. Аналогічне рішення було представлено в Ace 3, ось тільки там додатково був п'єдестал. Він ніби врівноважував.
Без такого п'єдесталу бічний блок виглядає злегка незбалансовано. Краще б тоді помістили прямо по центру. Ну гаразд, це вже нюанси. А так зовнішній вигляд цілком у стилі Ванпласів, нічого кардинально не змінилося.
Як і попередник, OnePlus Ace 5 виконаний зі скла, грані алюмінієві. Крім базового темно-сірого кольору, пропонується білий з рожевим відливом і світло-зелений. Забарвлення прості, але універсальні й елегантні, як це завжди буває у цієї фірми.
Слот OnePlus Ace 5 може вмістити дві nano-SIM карти. Місця для карти пам'яті, зрозуміло, немає. Ми говоримо про китайську версію, тому логічно, що технологія eSIM не підтримується.
Окей, майже все це ми вже бачили в попереднику. У чому ж перевага новинки? Якщо чесно, то суттєвих апгрейдів немає. Єдине, на чому можемо зупинитися - вологозахист IP65. Так, це не повноцінний стандарт, занурювати OnePlus Ace 5 під воду не можна. Девайс просто не боїться бризок. У Ейс 3 взагалі був відсутній повноцінний IP-ступень.
І все ж досить неприємно, що OnePlus Ace 5, незважаючи на свою приналежність до молодших флагманів, не оснащений нормальним стандартом. Чомусь у смартфонів Motorola з цим ніколи проблем немає.
Габарити новинки майже точнісінько такі ж, як у попереднього апарата: 161.7 x 75.8 x 8.1 мм з вагою 206 грамів проти 163.3 x 75.3 x 8.8 мм з масою 207 г. OnePlus Ace 5 отримав повністю плоскі грані, як в айфонів. Ергономіка відмінна, дискомфорту під час використання не виникає.
Цікавий момент: і задня, і передня панель смартфона захищені загартованим склом нового покоління Crystal Shield. Це додатковий бал у скарбничку ударостійкості.
Підекранний сканер відбитків пальців все ще оптичний. Наявність ультразвукової технології в смартфоні вартістю до 20 000 грн вважалася б непотрібною розкішшю. Спрацьовує чітко, розташування зручне. Стереозвук і вібромотор на рівні попередника, тобто, якість відмінна.
Підсумуємо все вищесказане. OnePlus Ace 5 виконаний у загальному стилі лінійки, хіба що п'єдестал прибрали. Тут є вологозахист IP65, скло Crystal Shield, слот для двох nano-SIM, фірмовий перемикач звуку та ІЧ-порт. Телефон не виглядає дешево, молодший флагман у ньому точно вгадується. Матеріали корпусу дорогі, а не як у Poco X7 Pro вартістю 17 000 грн. За цей пункт можна ставити тверду десятку.
Екран
Зараз саме час обговорити дисплей OnePlus Ace 5. Хотіли б ми сказати, що тут неймовірний апгрейд і суттєві поліпшення, але ні. Виробник не потрудився навіть для галочки намалювати більш прокачані параметри екрану. Усе максимально збігається з попередником: та ж діагональ екрана, та ж яскравість, та ж роздільна здатність і частота оновлення.
Нагадаємо вам основні характеристики: діагональ - 6,78 дюймів, AMOLED з підтримкою LTPO (від 1 до 120 Гц), роздільна здатність - 1264 x 2780 точок, пікова яскравість - 4500 ніт. OnePlus Ace 3 міг похвалитися чудовим екраном, і його наступник демонструє аналогічні результати.
Найімовірніше, розробники вирішили, що немає сенсу покращувати матрицю, яка і так була якісна і радувала всіх користувачів. Кольоропередача точна і насичена, є додаткові режими Dolby Vision і HDR10+, яскравості вистачає за будь-яких сценаріїв використання.
Процесор, операційна система та пам'ять
OnePlus Ace 5 отримав нове покоління Дракона. Попередник працював на базі Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, а новинка стала володаркою Snapdragon 8 Gen 3. Де встановлено аналогічне залізо? Правильно, в топовому флагмані OnePlus 12. Цей чипсет залишається одним з найпотужніших рішень навіть у 2025 році.
І явний недолік таких продуктивних процесорів, як завжди, полягає в надмірному тротлингу. Це вже знайома ситуація. За продуктивністю сьогоднішній красень практично не відрізняється від OnePlus 12. Реалізувала аналогічна система охолодження, внаслідок чого виникає відчутне нагрівання.
OnePlus Ace 5 на раз-два справляється з ресурсоємними іграшками. Genshin Impact, Honkai: Star Rail і Zenless Zone Zero просто літають, і це на максимальних налаштуваннях графіки. Корпус нагрівається, але долоні не обпікає. Нічого не заважає комфортному ігровому процесу.
До повсякденного використання у нас теж нуль питань. ColorOS 15 - це неймовірно стабільна, багатофункціональна і приємна оболонка. Можливо, ви здивуєтеся, але вона працює краще за глобальну OxygenOS.
Про програмне забезпечення китайських Ванпласів ми неодноразово розповідали. За допомогою кількох кліків на Ace 5 встановлюються Google-сервіси та інші необхідні застосунки.
В Україні китайські версії не блокуються, а мережу 4G ловить не гірше за міжнародників. З мінусів - не можна активувати українську мову. Доведеться обмежитися російською або англійською.
З коробки на OnePlus Ace 5 встановлено Android 15. Швидше за все, отримаємо до чотирьох років оновлень. Функції AI розглядати немає сенсу. Здебільшого вони марні для українського користувача, який не знає китайської мови.
У нашому інтернет-магазині представлені модифікації свіжого Ванпласа на 12/256, 12/512, 16/512 і 16/1 ТБ. Базового варіанта буде достатньо для повноцінного повсякденного використання. А якщо граєте в об'ємні ігри або багато знімаєте, краще віддати перевагу версії на 512 ГБ.
Камери
Час обговорити камери OnePlus Ace 5. Тут встановлено такий самий набір, як у попередньої версії: основний модуль, надширококутний і макро. Щоправда, головний датчик трохи прокачали. Замість Sony IMX890 тепер використовується Sony IMX906.
Чи видно цю різницю під час аматорської зйомки? Не дуже. Ванплас Ейс 3 фотографував прекрасно: хороша деталізація, кути огляду, приємна кольоропередача. Новинка зберігає всі ці переваги, і в деяких сценаріях навіть перевершує минулу версію.
Нічна зйомка у OnePlus Ace 5 теж на висоті. Ми прикріпили приклади зображень, з якими можете ознайомитися і сформувати свою думку.
Ультраширик теж не поміняли. Такий самий сенсор був у багатьох попередніх моделей бренду. Пора б уже показати щось нове. А так 8-мегапіксельний датчик гідний. На екрані смартфона фотографії з широким кутом огляду виглядають привабливо.
OnePlus Ace 5 записує відеоролики в якості 4K@60fps. Це якщо говорити про основний сенсор. Фронтальна камера досі обмежена роздільною здатністю 1080p@30fps. Зйомка в 60 кадрів була б логічнішою, а ще краще 4K. Але нашим мріям поки що не судилося збутися.
Автономність
Величезне поліпшення в OnePlus Ace 5 пов'язане з підвищеною ємністю акумулятора. Батарею розширили до цілих 6415 мАг. У торішньої версії було 5500 мАг, і тоді теж не виникало проблем з автономністю. Чи варто говорити, що свіжий девайс - справжній монстр.
Не будемо робити гучних заяв про те, що телефон витримує два дні на одному заряді. Це було б перебільшенням. За активних навантажень максимум, який можна вичавити - півтора дня. А якщо грати днями безперервно, то вже наприкінці першого дня знадобиться підживлення.
Потужність зарядки порізали, на противагу поліпшеній ємності батареї. Було 100 Вт, стало 80 Вт. Досить незрозуміла тенденція, яку ми вже помічали в моделях від інших брендів. Тепер на підживлення до 100% буде потрібно близько 35 хвилин. Погодьтеся, що це все одно дуже швидко.
Ціна і висновки
Ми розглянули всі параметри OnePlus Ace 5. Тепер можна підбивати підсумки. Цінник стартує з 18 999 грн. Покупець отримує китайську версію з повноцінною комплектацією.
Смартфон точно чудовий, але головне питання полягає в такому. Чи є сенс переходити з попередника? По суті, у новинки всього три відмінності - вологозахист IP65, процесор Snapdragon 8 Gen 3 і акумулятор на 6415 мАг. Якщо ви щасливий власник Ванпласа Ейс 3, про перехід поки не варто думати.
Наступний момент - що краще купити, якщо вибирати між цими двома смартфонами? OnePlus Ace 3 коштує трохи дешевше, близько 17 152 грн за базову модифікацію. Різниця в ціні - майже 2 тисяч грн. Кожен вирішить індивідуально для себе, чи є сенс економити в такій справі.
OnePlus Ace 5 є гідним продовженням лінійки, але йому не вистачає повноцінного вологозахисту. Та й телефотооб'єктив не завадив би. Інших претензій немає. Будемо завершувати огляд. До зустрічі!
Плюси:
- Повна комплектація;
- скло та алюміній у матеріалах корпусу;
- захист від вологи IP65;
- преміальний дизайн з універсальними кольорами;
- ударостійке скло Crystal Shield;
- слот для двох nanoSIM;
- перемикач звукових профілів;
- відмінний вібромотор і стереозвук;
- яскравий AMOLED-екран з LTPO;
- роздільна здатність дисплея 1264 x 2780 точок;
- продуктивний Snapdragon 8 Gen 3;
- Android 15 з багатофункціональною ColorOS 15;
- просунуті модифікації пам'яті;
- основна камера Sony IMX906;
- запис відео на головний сенсор у 4K@60fps;
- батарея на 6415 мАг;
- дротова зарядка 80 Вт.
Мінуси:
- Телефон не можна занурювати під воду;
- дисплей абсолютно не змінився порівняно з попередником;
- китайська версія;
- немає телефото;
- фронтальна камера вміє записувати тільки в 1080p з 30fps.
Інтернет-магазин Androprice пропонує вигідні ціни на нову та уживану техніку.