Огляд Poco X7

19 січня 2025

Привіт, друзі. Нещодавно компанія Xiaomi представила свою нову лінійку смартфонів Poco. Днями ми обговорювали просунуту модель X7 Pro, огляд якої знайдете тут. Сьогодні ж приділимо увагу базовому девайсу із сегмента середньобюджетників, який повинен справлятися з повсякденними завданнями і недорого коштувати. Якщо хочете купити Poco X7, продовжуйте читати. У статті розповімо про всі плюси і мінуси.

Технічні характеристики

Комплектація

Зовнішній вигляд, розміри, матеріали корпусу

Екран

Продуктивність і пам'ять

Програмне забезпечення

Камери

Час автономної роботи

Ціна, конкуренти та підсумки

Відеообзор

Технічні характеристики

Матриця:

AMOLED

Діагональ екрана:

6.67 дюймів

Роздільна здатність дисплея:

1220 x 2712 пікселів

Інші параметри дисплея:

Частота оновлення – 120 Гц, HDR10+ та Dolby Vision, стандартна яскравість – 1200 нит, пікова яскравість – 3000 нит, щільність пікселів – 446 ppi

Матеріали корпусу:

Пластикова задня кришка та грані + екошкіра

Вологозахист:

IP68, IP69

Кольори:

Black, Green, Silver

Габарити:

162.3 x 74.4 x 8.4 мм, вага 185 грамів

Процесор:

4-нанометровий Mediatek Dimensity 7300 Ultra

Чотири ядра Cortex-A78 із тактовою частотою 2.5 ГГц + два ядра Cortex-A55 із частотою 2.0 ГГц

Графічний прискорювач:

Mali-G615 MC2

Операційна система:

Android 14 з прошивкою HyperOS

Варіанти пам'яті:

8/128, 8/256 та 12/512 ГБ

Основна камера:

Основний модуль: роздільна здатність 50 Мп, діафрагма f/1.5, сенсор 26 мм, розмір матриці 1/1.95", розмір сенсора 0.8µm, PDAF, OIS

Надширококутний модуль: роздільна здатність 8 Мп, діафрагма f/2.2, сенсор 15 мм, кут огляду 120˚, розмір матриці 1/4.0", розмір пікселя 1.12µm

Макромодуль: роздільна здатність 2 Мп

Запис відео в 4K @ 30fps

Фронтальна камера:

Роздільна здатність 20 Мп, сенсор 25 мм діафрагма f/2.2, матриця 1/4.0", піксель 0.7µm

Запис відео в 1080p@60fps

Технології:

Bluetooth 5.4, Wi - Fi 6, навігаційні служби GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, NFC , ІЧ-порт

Місткість батареї:

5110 мАг

Потужність дротової зарядки:

45 Вт (до 100% за 52 хвилини)

Ціна:

Близько 12 999 грн (8/256)

Отже, що ми бачимо за технічними характеристиками Poco X7. Деякі параметри схожі зі старшою версією: такий самий екран, ступінь вологозахисту, основна і фронтальна камера. Відмінності полягають у процесорі та автономності. Ціна в 12 999 грн за середню модифікацію не те щоб висока, але це вже не ультрабюджетний варіант для народу. Що ж, давайте знайомитися з новинкою ближче. 

Комплектація

Не будемо зраджувати традиції і для початку розглянемо комплектацію. Poco X7 упакували у фірмову чорну коробку, дизайн якої залишається незмінним уже кілька років. А всередині на нас чекають усі необхідні елементи: кейс, документація, кабель USB Type-C, скріпка і навіть блок живлення на 45 Вт. 

Однозначно радує якість чохла: він прогумований і не прозорий, комфортний на дотик і без запаху. Будемо сподіватися, що силіконові накладки, які жовтіють вже після тижня використання, залишилися в минулому. Ну і приємний бонус від китайців: захисна плівка наклеєна на екрані смартфона, вам не доведеться самостійно проводити якісь маніпуляції. 

Зовнішній вигляд, розміри, матеріали корпусу

Прибираємо коробку вбік і зосереджуємося безпосередньо на сьогоднішньому красені. Прямо по центру задньої панелі Poco X7 розмістили блок камер, який за формою і розмірами нагадує шайбу. Який сенс у такому величезному блоці - незрозуміло, оскільки самі датчики тут далекі від ідеалу. Аналогічне дизайнерське рішення зустрічалося в китайському Redmi Note 14 Pro

Чорно-жовтий варіант Poco X7 найбільш помітний і сподобається далеко не всім. В принципі, якщо ховати девайс під чохол, то і з таким забарвленням можна спокійно жити. Ще виробник пропонує світло-сірий і зелений кольори. Виглядають нормально, за винятком тієї самої шайби і величезного напису Poco. 

Матеріали корпусу Поко Х7 дешеві, чого і слід було очікувати. Все виконано з пластику, а в чорно-жовтого варіанта ще й екошкіра. Габарити новинки практично не відрізняються від попередника - 162.3 x 74.4 x 8.4 мм, як і вага - 185 грамів. 

Крім повноцінного вологозахисту IP68, Poco X7 може похвалитися стандартом IP69. Це означає, що смартфону не страшні струмені гарячої води під напором. Де можна реалізувати такий сценарій? Наприклад, у душі або сауні. Але враховуйте, що, якщо після водних процедур апарат вийде з ладу, гарантійне обслуговування ніхто не надасть. 

Poco X7 не позиціонується як бюджетник. Швидше, його можна віднести до середнього класу, тому аудіоджека і слота для карти пам'яті вже немає. Сканер відбитків пальців виконаний за оптичною технологією, працює нормально. Глобальна версія сьогоднішнього героя отримала підтримку технології eSIM. Якщо віддаєте перевагу фізичним сімкам, можете встановити дві nano-формату. 

Щодо лінійного вібромотора та стереозвуку нічого цікавого сказати не можемо. Це середній рівень, приблизно, як у Redmi Note 14 Pro і Pro Plus. До повноцінних молодших флагманів не дотягують, але й відрази не викликають.

Давайте вже фіналізувати дизайн Poco X7. У виробника не вийшло зробити з нього цукерку, що було очікувано. Але для стандартного використання є всі необхідні фішки, починаючи з технології eSIM і закінчуючи вологозахистом. Можна вибрати нейтральне забарвлення, заховати девайс у чохол і горя не знати. 

Екран

Наступний важливий пункт - якість дисплея. Мабуть, варто почати з того, що екран у Poco X7 заокруглений. Це трохи несподіване рішення для доступної моделі. Та й практичності при використанні не додає. Не будемо в сотий раз піднімати цю тему, краще подивимося на технічні характеристики. 

Діагональ дисплея Poco X7 максимально стандартна - 6.67 дюймів з роздільною здатністю 1220 на 2712 точок. Абсолютно така ж AMOLED-матриця встановлена в телефонах Poco X7 Pro і X6. Але не поспішайте лаяти розробників за відсутність апгрейда. 

Екран Поко Х7 набагато яскравіший, ніж у попередника. Різниця добре відображена в технічних характеристиках: новинка отримала загальне значення 1200 ніт, локальне - 3000 ніт. А Poco X6 був обмежений показниками 500 і 1800 ніт відповідно. Якщо дивитися на дисплей сьомого Poco під прямими сонячними променями, то він виявиться не менш яскравим, ніж матриці повноцінних флагманів Xiaomi 14 і 14 Pro. 

У чому екран Poco X7 ще хороший, так це в низькому рівні ШІМу. Просто зараз можете ознайомитися з усіма показниками:

  • 100% - 5.4%
  • 75% - 10.2%
  • 50% - 7.5%
  • 35% - 10%
  • 25% - 12.3%
  • 10% - 16.7%
  • 0% - 35%. 

Частота оновлення не змінилася. Максимум можна отримати 120 Гц. Про функцію LTPO і заїкатися не варто. На додаток скажемо, що дисплей Poco X7 покритий ударостійким склом Corning Gorilla Glass Victus 2. У попередньої моделі був Victus першого покоління.

Продуктивність і пам'ять

Від смартфонів Поко варто очікувати приголомшливу продуктивність, але в новому поколінні це більше стосується версії Pro з крутим чипсетом Mediatek Dimensity 8400 Ultra. Звичайний Poco X7 скромніший: він оснащений середньорівневим процесором Dimensity 7300 Ultra. Якщо порівнювати з Poco X6, то в того був Snapdragon 7s Gen 2. 

Отже, як же поводиться Dimensity 7300 Ultra на практиці? Вас точно порадує те, що тротлинг тут мінімальний. Ловіть стрес-тести обчислювальних і графічних ядер. У першому випадку падіння продуктивності - трохи більше 10%. Так, цьому чипсету далеко до флагманів, але, принаймні, він не тротлить як вогнедишний Дракон. 

При реальному використанні можливостей Poco X7 буде достатньо для невимогливих ігор на кшталт казуалок, гонок і PUBG MOBILE. Якщо замахнетеся на щось більш ресурсоємне (той же Genshin Impact або Zenless Zone Zero), доведеться виставляти середні налаштування графіки.

Не варто розглядати Poco X7 як справжній ігровий смартфон. З геймерськими завданнями краще впорається X7 Pro, а базову модель залишаємо для комфортного щоденного використання. 

Модифікації пам'яті починаються з 8/128 ГБ і закінчуються на 12/512 ГБ. Середня версія, яка має стати найпопулярнішою, передбачає 8 ГБ оперативної та 256 ГБ постійної пам'яті. Погодьтеся, що такий обсяг оперативки у 2025 році - вже не фонтан. Зараз проблем зі швидкодією немає, але через рік-два вони можуть з'явитися.

Програмне забезпечення

Знаємо, багато хто очікував, що Poco X7 поставлятиметься з новим Android 15. Адже саме так виглядає ситуація у X7 Pro. Але у виробника були свої плани з цього приводу. З коробки отримуємо Андроїд 14, а п'ятнадцята версія прилетить пізніше. Також нам обіцяють надалі Android 16 і 17. 

За функціоналом сьогоднішня модель майже не відрізняється від Про-версії. Просунуті можливості ШІ, такі як Нотатки AI або Перекладач AI, не працюють з українською та російською мовами. Для цього потрібна китайська, ну або англійська.

Корисних фішок хоч і небагато, але вони є. Наприклад, помічник Gemini відгукується на кнопку живлення. У Галереї присутній інструмент «Чарівна гумка», що видаляє непотрібні об'єкти з ваших зображень. У принципі, на будь-якому Android-смартфоні можна реалізувати цей функціонал. Досить самостійно встановити Gemini і Google Фото. 

Інтерфейс Poco X7 працює просто непогано. Флагмани Xiaomi будуть спритнішими. А так користуватися комфортно. Під час початкового налаштування можливі лаги, але потім система виправляється.

Камери

Розповімо вам про камери Poco X7. Головний модуль роздільною здатністю 50 Мп називається Sony IMX882. Він оснащений оптичною стабілізацією. Такий сенсор зазвичай встановлюють у середньобюджетники, чим і є новий представник від Поко. Пропонуємо ознайомитися з прикладами фотозйомки. 

Денні зображення цілком пристойні, нічого поганого про них не скажемо. За бажанням можна відзначити не найкращу кольоропередачу, а ось з деталізацією все гаразд. Для аматорського використання буде нормально. 

Вночі Poco X7 знімає теж задовільно, хоча і є деяка кількість шумів. Якщо порівнювати з іншими середньобюджетниками, такими як OnePlus Ace 3V або realme GT Neo 6, то в них рівень трохи кращий, незважаючи на однаковий сенсор. Там більш прокачана оптика, тоді як Xiaomi на ній заощадили. Утім, як і завжди.

Ультраширик у Poco X7 дуже простий, на 8 Мп. Автофокус відсутній, через що отримуємо якість нижче за середню. На екрані смартфона це ще виглядає терпимо. Тоді як на дисплеї комп'ютера відображаються всі недоліки. У чому можете особисто переконатися, подивившись нижчевказані фотографії. 

Не забуваємо про фронтальну камеру. Аналогічний датчик на 20 Мп встановлено в Poco X7 Pro. Для своєї ціни знімає добре. З недоліків - середня деталізація. 

Наостанок залишили відеозйомку на Poco X7. Задня камера може похвалитися максимальною якістю 4K з 30 кадрами на секунду. Фронталка обмежена тільки 1080p, але з 60fps. Реальні приклади запису відео і звуку можете оцінити, перейшовши за посиланням

Підіб'ємо підсумки всього вищесказаного. Poco X7 навіть не претендує на звання камерофона. Він далекий від повноцінної якісної фотозйомки. Телевік відсутній, ультраширик слабкий, основна камера просто нормальна. Не варто розраховувати на більше.

Час автономної роботи

Прийшов час обговорити автономність Poco X7. Глобальній версії дісталася батарея на 5110 мАг. Це вже не виглядає вражаюче на тлі конкурентів, які стали масово отримувати по 6000 мАг і навіть більше. Але й не можна сказати, що такого акумулятора недостатньо. При стандартному використанні вийде день роботи на одному заряді, до вечора залишиться близько 30%. 

Потужність зарядки порізали порівняно з попередником. Було 67 Вт, стало 45 Вт. Ось такий даунгрейд від китайців. Смартфону знадобиться близько 50 хвилин, щоб зарядитися до 100%.

Ціна, конкуренти та підсумки

В Україні Poco X7 офіційно продається у двох модифікаціях. Версію на 8/256 ГБ можна знайти за 12 999 грн. Варіант на 12/512 ГБ обійдеться в 15 999 грн. Чи дорого це? Звичайно так. 

Деякі віддадуть перевагу замовити Poco X7 на AliExpress. Якщо використовувати всі акції та промокоди, матимемо наступний цінник:

  • 8/256 ГБ - $212;
  • 12/512 ГБ - $256.

Нагадаємо про митний податок, через який покупка стане менш вигідною.

Яку альтернативу ми пропонуємо? Можемо порадити два смартфони, які точно виявляться кращими, ніж Poco X7 і навіть X7 Pro.

Перша модель називається realme GT Neo 6. Вона для тих, хто не боїться китайських версій. Тримайте короткий перелік переваг: скляна задня кришка, вологозахист IP65, AMOLED-екран з підтримкою LTPO і піковою яскравістю 6000 ніт, Snapdragon 8s Gen 3, крута основна камера, батарея на 5500 мАг і 120-ватна зарядка.

Вважаєте за краще глобальні модифікації та не хочете морочитися з налаштуванням програмного забезпечення? Тоді підійде Motorola Edge 50 Neo зі стильним дизайном, невеликими габаритами, захистом IP68 і MIL-STD-810H, P-OLED екраном з LTPO, процесором Mediatek Dimensity 7300, телефотооб'єктивом і бездротовою зарядкою. Як бачите, це вже зовсім інший рівень.

На жаль, цього року у Xiaomi не вийшло зробити топовий середньобюджетник. Якщо Poco X7 Pro ще може виділитися шляхом суперпотужного заліза, то базова модель, швидше за все, залишиться за бортом для багатьох фанатів. На цій ноті будемо прощатися. До зустрічі в наступних оглядах! (34)

Плюси:

  • Повний комплект поставки (Global Version);
  • вологозахист IP68 і IP69;
  • підтримка eSIM у глобальній версії;
  • слот для встановлення двох nanoSIM;
  • підекранний сканер відбитків пальців та ІЧ-порт;
  • дуже яскравий AMOLED-дисплей;
  • немає проблем із ШІМом;
  • загартоване скло Corning Gorilla Glass Victus 2;
  • нормальна продуктивність у повсякденному використанні та невимогливих іграх;
  • до 12 ГБ оперативної та 512 ГБ постійної пам'яті;
  • нормальна автономність.

Мінуси:

  • Повністю пластиковий корпус;
  • специфічний дизайн;
  • немає Android 15 з коробки;
  • більшість функцій ШІ недоступні;
  • обмеження Always on Display на десять секунд;
  • немає версії на 12/256 ГБ;
  • процесор не справляється з потужними іграми на високих налаштуваннях графіки;
  • середні камери;
  • немає телевіка;
  • відсутній запис відео в 4K з 60fps;
  • потужність зарядки 45 Вт;
  • не завезли бездротову зарядку;
  • завищена ціна.

Інтернет-магазин Androprice пропонує вигідні ціни на нову та уживану техніку.

Відеоогляд