Привіт, друзі. Рік тільки почався, а китайці вже активно анонсують цікаві телефони. Довгоочікувана новинка в особі нового Поко не змусила себе довго чекати. Впевнені, що для фанатів смартфонів Poco це справжнє свято, адже виробник показав свіжу модель з X-серії. Влаштовуйтеся зручніше, а ми розповімо, чому варто купити Poco X7 Pro. Або ж цього не варто робити і краще придивитися до конкурентів? Відповідь ви знайдете в статті.
Дизайн, матеріали, кольори, розміри
Технічні характеристики
Матриця: |
AMOLED |
Діагональ екрана: |
6.67 дюймів |
Роздільна здатність екрана: |
1220 x 2712 пікселів |
Інші параметри дисплея: |
Частота оновлення – 120 Гц, наявність HDR10+ та Dolby Vision, щільність пікселів – 446 ppi, стандартна яскравість – 1400 ніт, пікова яскравість – 3200 ніт |
Матеріали корпусу: |
Пластик із покриттям з екошкіри |
Вологозахист: |
IP68 |
Кольори: |
Black/Yellow, White, Green |
Габарити: |
160.8 x 75.2 x 8.3 мм, вага 195 грамів |
Процесор: |
4-нанометровий Mediatek Dimensity 8400 Ultra |
Одне ядро Cortex-A725 із частотою 3.25 ГГц + три ядра Cortex-A725 із частотою 3.0 ГГц + чотири ядра Cortex-A725 із частотою 2.1 ГГц |
|
Графічний прискорювач: |
Mali-G720 MC7 |
Операційна система: |
Android 15 з прошивкою HyperOS 2 |
Варіанти пам'яті: |
8/256 и 12/512 ГБ (UA) |
Основна камера: |
Головний модуль: сенсор 26 мм, роздільна здатність 50 Мп, діафрагма f/1.5, розмір матриці 1/1.95", розмір пікселя 0.8 µm, PDAF, OIS; Надширококутний модуль: сенсор 15 мм, роздільна здатність 8 Мп, діафрагма f/2.2, розмір матриці 1/4.0", розмір пікселя 1.12µm Запис відео в 4K@60fps |
Фронтальна камера: |
Роздільна здатність 20 Мп, сенсор 25 мм діафрагма f/2.2, матриця 1/4.0", піксель 0.7µm Запис відео в 1080p@30fps |
Технології: |
Bluetooth 5.4, Wi-Fi 6, навігаційні служби GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, NavIC, NFC, ІЧ-порт |
Місткість батареї: |
6000 мАг |
Потужність дротової зарядки: |
90 Вт (до 100% за 42 хвилини) |
Ціна: |
Від 16 000 грн |
Ось таким набором характеристик може похвалитися Poco X7 Pro. Або навпаки засмутити? Зрозуміло не до кінця, адже багато параметрів спірні та викликають швидше розчарування. Наприклад, той самий пластиковий корпус, відсутність телефотооб'єктива і бездротової зарядки.
Гаразд, не будемо починати з поганого. Привабливі характеристики у Poco X7 Pro теж є. Наприклад, потужний процесор Mediatek Dimensity 8400 Ultra, повноцінний вологозахист IP68 і батарея на 6000 мАг. Зрозуміло одне: новинка успадковує філософію попередників, коли головною фішкою є чипсет, а інші параметри вже другорядні.
Комплектація
Перший пункт, на якому зупинимося в огляді Poco X7 Pro - це комплект поставки. І тут складається дуже цікава ситуація. Глобальна версія отримала всі плюшки, зокрема блок живлення потужністю 90 Вт.
А ось модифікація, яка офіційно продається в Україні, залишилася без адаптера. Погодьтеся, що це досить неприємно.
Розпакувавши український Поко Х7 Про, всередині ви знайдете якісний гумовий чохол, документацію, скріпку, кабель Type-C і наклеєну захисну плівку для екрана. На цьому все, зарядний пристрій доведеться докуповувати окремо. А коштує він чимало, адже смартфон підтримує велику потужність зарядки.
Якщо замовлятимете красеня з AliExpress і оберете глобалку, тоді адаптер включать у комплект. Чомусь на нашому ринку вирішили зекономити і порізати комплектацію. Ось такі справи.
Дизайн, матеріали, кольори, розміри
Погодьтеся, що до дизайну Poco X7 Pro навіть якось страшно підступати. Адже ми прекрасно знаємо, що виробник економить на зовнішньому вигляді, і телефони з цієї серії виглядають, м'яко кажучи, не дуже.
Але чи так все погано у сьогоднішнього смартфона? Ні, дизайн тут терпимий. Це не вершина мистецтва і навіть не рівень смартфонів Motorola, а просто такий собі прохідний бюджетник. Корпус знову виконаний повністю з пластику, але на задній кришці є покриття з екошкіри. У неї цікава на вигляд і приємна на дотик текстура.
Компанія вирішила випустити Poco X7 Pro у фірмових кольорах. Хто б сумнівався. Одна половина корпусу пофарбована в чорний колір, інша - в яскраво-жовтий з вертикальним поділом. Виглядає помітно, і навіть акуратний і невеликий блок камер не може скрасити таку аляпістість.
Але є ще чорний і світло-зелений кольори, і ось вони просто нормальні. Можна заховати в чохол і взагалі не відчувати дискомфорту від такого дизайну. Не обійшлося без апгрейда: Poco X7 Pro захищений від води за стандартом IP68. Це круто, оскільки в попередника був несерйозний ступінь IP54. Хоч у чомусь новинка схожа на молодшого флагмана.
У руках Poco X7 Pro не відчувається солідно. При цьому не можна сказати, що збірка погана і неякісна. Просто відчуття добротності та преміальності якось обходить стороною. Модель зовсім не компактна й не легка. Її пропорції становлять 160.8 x 75.2 x 8.3 мм при вазі 195 грамів. Poco X6 Pro був трішки легшим.
Ще одна особливість української версії полягає у відсутності технології eSIM. Спасибі, що хоч слот не порізали і залишили місце для встановлення двох nanoSIM.
Карти пам'яті та аудіоджека у Poco X7 Pro, ясна річ, немає. А ось ІЧ-порт є, як і підекранний оптичний сканер відбитків пальців. Стереозвук просто нормальний: він досить гучний і якісний для своєї ціни. Вібромотор середнього рівня і, звичайно, не дотягує до флагманів.
Підіб'ємо невеликі підсумки: в принципі, дизайн Poco X7 Pro стерпний. Так, виробник міг би поставити скляну задню кришку або навіть алюмінієві грані. Але він цього не зробив, з чим нам доведеться змиритися. В іншому ж серйозних претензій немає. Вологозахист на місці? На місці. Сканер відбитків, звук і вібромотор робочі? Робочі. Що ще потрібно для повсякденного базового використання.
Екран
Далі йде дисплей Poco X7 Pro. Технічно він такий самий, як у більшості середньобюджетників. Діагональ AMOLED-матриці становить 6.67 дюймів, а роздільна здатність - 1220 x 2712 точок. Так, частота оновлення - 120 Гц. Так, функція LTPO відсутня. Подібні параметри ми вже бачили тисячу разів.
З цікавого, мабуть, трохи збільшена яскравість Poco X7 Pro. При цьому ми говоримо про яскравість всієї передньої панелі: у попередника було близько 1200 ніт, у новинки - приблизно 1400 ніт. Чи помітно це при повсякденному використанні? Трохи, і то якщо стояти під сонцем.
Додаткові режими Dolby Vision і HDR10+ присутні, але не у всіх сценаріях від них є користь. Кольоропередача екрана Poco X7 Pro просто нормальна, без суперглибоких і насичених кольорів.
Показники ШІМу в низькому значенні. Ви не будете відчувати втому і дискомфорт навіть при тривалому споживанні контенту з екрану.
- 100% - 6%
- 75% - 6%
- 50% - 4%
- 35% - 11%
- 25% - 14%
- 10% - 12%
- 0% - 8%.
Ще примітна фішка: дисплей покритий загартованим склом Corning Gorilla Glass 7i. Це нове покриття, яке в теорії має краще захищати від подряпин та інших пошкоджень.
Окей, з екраном Poco X7 Pro начебто все зрозуміло. Переходимо до продуктивності.
Процесор і пам'ять
Думаю, всі читачі, які хоч трохи розуміються на смартфонах, вже збагнули, що Poco X7 Pro отримав королівський чипсет. Продуктивність - основна фішка даної моделі, і саме на процесор був зроблений особливий упор. Під капотом у девайса причаївся 4-нанометровий Mediatek Dimensity 8400 Ultra, на який ми покладаємо великі надії.
Отже, спочатку синтетичні тести. Тримайте стрес-тест обчислювальних ядер. Для зручності зробили порівняння з топовим Xiaomi 15 Pro, що працює на базі Snapdragon 8 Elite. Як бачите, Poco X7 Pro справляється приголомшливо, падіння продуктивності - менше 20%. Тротлинг по суті відсутній.
З відеоядрами ситуація схожа. Dimensity 8400 Ultra виявляється стабільнішим, ніж Dimensity 9200 у Oppo Find X8 Pro. Це приблизно рівень Snapdragon 8 Gen 3, і для середньобюджетника такі показники - просто казка.
В іграх Poco X7 Pro показує себе чудово. Можна без побоювань запускати найпотужнішу іграшку і виставляти максимальні показники графіки. Хотіли б ми сказати, що телефон взагалі не гріється, але це виявилося б брехнею. За серйозних навантажень нагрівання істотне і досягає 41-42℃. Комфортній грі це навряд чи завадить.
Наостанок можемо сказати, що Poco X7 Pro ідеальний як доступний геймерський смартфон. Тротлинг мінімальний, ігри тягне на «ура», гріється в міру.
А що з у нас із пам'яттю? Тут українська версія знову показує себе в гіршому світлі. Офіційний дистриб'ютор у нашій країні пропонує тільки дві модифікації - 8/256 і 12/512 ГБ. Середня модифікація на 12/256 ГБ, яка для багатьох виявилася б логічною і збалансованою, відсутня.
Операційна система
З ігровою продуктивністю Poco X7 Pro розібралися. Тепер поговоримо про швидкодію в повсякденних завданнях. З огляду на потужний процесор, ми сподівалися на суперплавну і приємну роботу інтерфейсу. На жаль, якоюсь мірою тут нас спіткало розчарування.
Не можна сказати, що Poco X7 Pro відчутно лагає. Але мікрофризи є, і це добре помітно. Особливо при порівнянні з флагманами Xiaomi 15 або Xiaomi 15 Pro. Найімовірніше, причина в погано оптимізованій прошивці HyperOS 2.0 конкретно для цієї моделі. Нічого критичного, просто враховуйте цей момент і знизьте рівень очікувань.
Тема штучного інтелекту теж залишилася за бортом. Не розраховуйте на фішки AI в українській версії. Глобалки це теж стосується. Усі фішки на кшталт ШІ-замітки або ШІ-перекладач не працюють з українською мовою. Для цього потрібно перемикатися на китайську або англійську в кращому разі. Тобто, для наших користувачів штучний інтелект у Poco X7 Pro абсолютно не актуальний.
З робочого: кнопкою живлення викликається голосовий помічник Gemini. У Галереї є можливість змінити небо на знімках або видалити зайві об'єкти. На цьому тему закриваємо.
З коробки попередньо встановлено Android 15. Виробник обіцяє три роки оновлень ОС. Для доступного апарату це нормально. Ах так, ще й повноцінного режиму Always on Display немає. Він працює тільки десять секунд, після чого відключається. Усілякі красиві живі шпалери, як у Xiaomi 15, відсутні.
Камери
Можливо, після продуктивності ваш інтерес до новинки вже трохи вщух, але огляд Poco X7 Pro ще не закінчили. Питання з камерами менш цікаве, адже ми заздалегідь знаємо, що тут середній рівень.
Основний модуль називається Sony IMX882 з роздільною здатністю 50 Мп і оптичною стабілізацією. І денні фото цілком непогані. У них приємні кольори, хороша деталізація і достатній кут огляду.
Використовуючи головний сенсор, також можна створювати портретні знімки та макро. Нижче прикріпили приклади.
Вночі Poco X7 Pro фотографує вже гірше, але це дивлячись з якими смартфонами порівнювати. Є невеликі шуми, але загалом якість нормальна.
Ультраширик на 8 Мп звичайнісінький. Для періодичного повсякденного використання підійде.
Фронтальна камера Поко з роздільною здатністю 20 Мп. Якщо подивитеся на прикріплені селфі, то помітите, що не вистачає деталізації. Присутня невелика розмитість.
Запис відео на основну камеру доступний у 4K з 60 кадрами за секунду. Для бюджетника це просто чудово. А ось фронталка пише тільки в 1080p@30fps. Що примітно, Poco X6 Pro вмів записувати з передньої камери з 60 кадрами.
Автономність
Ємність акумулятора у Поко Х7 Про зросла з 5000 до 6000 мАг, якщо порівнювати з попередником. Реальний приріст автономності становить десь 15%. Не потрібно сподіватися, що телефон витримає два дні на одному заряді при повноцінному використанні. Півтора дня - так, можливо. Якщо будете грати годинами безперервно, то підживлення знадобиться вже ввечері.
Потужність дротової зарядки - 90 Вт. Це прекрасно, ось тільки такий адаптер живлення влетить у копієчку. Бездротову зарядку ніхто й не збирався завозити. Бюджетні Покофони завжди обходилися без таких «надмірностей».
Ціна, конкуренти і висновки
Друзі, настав час озвучувати ціну і підбивати підсумки. Якщо купувати Poco X7 Pro офіційно всередині нашої країни, версія на 8/256 ГБ обійдеться майже в 17 тисяч грн. Це за українську версію без блоку живлення. А за 12/512 ГБ просять взагалі 19 999 грн. Чи готові ви заплатити такі гроші за пристрій у пластиковому корпусі, без телефото, LTPO і бездротової зарядки?
Будемо відверті, цінник зашкалює. Ну не вартий Poco X7 Pro таких грошей. Це вже далеко не народний варіант. Так, можна почекати глобальну версію, яка буде на тисячу-півтори дешевше. Або ж оформити замовлення на Aliexpress і заплатити за 256 ГБ близько 280 доларів. Тільки варто ще враховувати митний податок.
Сама модель вийшла непоганою: з повноцінним вологозахистом, потужним чипсетом, поліпшеною камерою і ємним акумулятором. Але якщо хочете заощадити, краще купіть торішній Poco X6 Pro або Poco F6. Вони обійдуться дешевше.
Конкуренти теж пропонують великий вибір. Наприклад, OnePlus Ace 3V за 13 999 грн з AMOLED-екраном, процесором Snapdragon 7+ Gen 3, 100-ватною зарядкою і акумулятором на 5500 мАгод. Погодьтеся, що набір параметрів гідний.
Остаточний вибір, як завжди, залишається за вами. До зустрічі!
Плюси:
- Якісний чохол у комплекті;
- вологозахист IP68;
- нормальний вібромотор і звук;
- ІЧ-порт;
- захисне скло Gorilla Glass 7i;
- AMOLED-екран із достатньою яскравістю;
- немає ШІМу;
- потужний процесор Mediatek Dimensity 8400 Ultra;
- мінімальний тротлинг;
- Android 15 з коробки;
- хороша основна камера з OIS;
- запис відео на основну камеру в 4K з 60 кадрами в секунду;
- батарея на 6000 мАг;
- зарядка потужністю 90 Вт.
Мінуси:
- Урізана комплектація в українській версії;
- пластиковий корпус;
- специфічний дизайн;
- UA Version без eSIM;
- немає телефотооб'єктива;
- відсутні можливості ШІ;
- убогий функціонал прошивки;
- середня фронтальна камера;
- не завезли бездротову зарядку.
- досить висока ціна.
Інтернет-магазин Androprice пропонує вигідні ціни на нову та уживану техніку.