Привіт, друзі. Пропонуємо ненадовго відійти від середньобюджетної категорії і зосередитися на справжньому флагмані. Смартфони Realme з преміального сегмента - це завжди шик і розрив шаблонів. Сьогодні поговоримо про один із найкращих китайських флагманів на 2025 рік. Прочитавши сьогоднішній огляд, ви точно захочете купити Realme GT7 Pro. Давайте спростуємо думку про те, що зараз на технологічному ринку вже немає «ТОПів за свої гроші».
Дизайн, розміри, матеріали корпусу
Технічні характеристики
Матриця: |
LTPO AMOLED |
Діагональ екрана: |
6.78 |
Роздільна здатність екрана: |
1264 x 2780 пікселів |
Інші параметри дисплея: |
Частота оновлення – 120 Гц, щільність пікселів – 450 ppi, режими HDR10+ та Dolby Vision, початкова яскравість – 1000 ніт, середня яскравість – 2000 ніт, пікова яскравість – 6500 ніт |
Матеріали корпусу: |
Скляна задня кришка та алюмінієві грані |
Захист: |
IP68/IP69 (занурення на 2 метри протягом 30 хвилин), захисне скло Gorilla Glass 7i та Panda Glass |
Кольори: |
Mars Orange, Galaxy Grey, White |
Габарити: |
162.5 x 76.9 x 8.6 мм, вага 222.8 грамів |
Процесор: |
3-нанометровий Qualcomm Snapdragon 8 Elite |
Два ядра Oryon V 2 Phoenix L із тактовою частотою 4.32 ГГц + шість ядер Oryon V2 Phoenix M із тактовою частотою 3.53 ГГц |
|
Операційна система: |
Android 15 з фірмовою прошивкою Realme UI 6.0 |
Варіанти пам'яті: |
12/256, 16/256, 12/512, 16/512, 16 ГБ/1 ТБ |
Основна камера: |
Головний модуль: роздільна здатність 50 Мп, діафрагма f/1.8, сенсор 24 мм, розмір матриці 1/1.56", розмір пікселя 1.0µm, різноспрямований PDAF, OIS; Телефото: роздільна здатність 50 Мп, діафрагма f/2.7, сенсор 73 мм, розмір матриці 1/1.95", розмір пікселя 0.8µm, різноспрямований PDAF, OIS, 3-кратний оптичний зум; Надширококутний модуль: роздільна здатність 8 Мп, діафрагма f/2.2, сенсор 16 мм, кут огляду 112˚, розмір матриці 1/4.0", розмір пікселя 1.12µm Запис відео в 8K@24fps |
Фронтальна камера: |
Роздільна здатність 16 Мп, діафрагма f/2.5, сенсор 25 мм, розмір матриці 1/3.09", розмір пікселя 1.0µm Запис відео в 1080p@60fps |
Технології: |
Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, NFC, навігаційні служби GPS, BDS, GALILEO, QZSS, NavIC, GLONASS |
Місткість батареї: |
6500 мАг |
Потужність дротової зарядки: |
Дротова 120 Вт (до 100% за 37 хвилин) |
Ціна: |
Від 32 000 грн |
Якщо судити за технічними характеристиками, Realme GT7 Pro - повноцінний флагман з усіма преміальними фішками і можливостями. У нього є великий AMOLED-екран з підтримкою LTPO і піковою яскравістю 6500 ніт, найпотужніший чип Snapdragon 8 Elite, телефотооб'єктив, акумулятор з величезною ємністю 6500 мАг і 120-ватна дротова зарядка. Смартфону дісталися найкрутіші параметри, при цьому і ціна не зовсім демократична.
Комплект поставки
Realme GT7 Pro - царський девайс, який отримав відповідну комплектацію. Виробник не поскупився і вирішив зробити торжество щедрості. Телефон упакований в однотонну чорну коробку з великим написом.
Усередині справжній бенкет: величезний блок потужністю 120 Вт, якісний непрозорий чохол, кабель USB Type-C, SIM-скріпка і документація. На екрані наклеєна захисна плівка. Можна відразу одягати мобільний пристрій у кейс і приступати до повноцінного використання.
Дизайн, розміри, матеріали корпусу
За зовнішнім виглядом Realme GT7 Pro чимось нагадує Xiaomi 14. Можливо, основна схожість у великому прямокутному блоці камер. Він займає значне місце на задній панелі, через що девайс не виглядає витонченим і елегантним. Але й немає відчуття, що це якийсь бюджетник.
Збірка корпусу Realme GT7 Pro неймовірно якісна. Кришка зроблена зі скла із захисним покриттям Panda Glass, каркас алюмінієвий. На глобальному ринку смартфон представлений лише у двох кольорах - яскраво-помаранчевому і сірому. Біле забарвлення залишилося ексклюзивним для Китаю.
Розробник не став вдаватися до використання екошкіри. Замість неї - скляна поверхня з цікавим хвилеподібним градієнтом. За габаритами Realme GT7 Pro доволі великий - 162.5 x 76.9 x 8.6 мм з вагою 222.8 грамів. Справжня лопата, яка, на диво, зручна у використанні.
Подбали про захист від вологи та пилу. Стандарт IP68 дозволяє тримати телефон на глибині до 2 метрів протягом 30 хвилин. А ступінь IP69 призначена для води під напором. Слот вміщує дві nano-SIM, підтримка eSIM відсутня навіть у глобальній версії.
Сканер відбитків пальців у Realme GT7 Pro не простий, а ультразвуковий. Він коректно спрацьовує навіть при намоканні екрана, на відміну від оптичного. Розташування зручне, не надто близько до нижньої рамки. Праву грань займає кнопка живлення і гойдалка регулювання гучності. Знизу і вгорі розташовані стереодинаміки. Звучать, до речі, вони приголомшливо.
Думаю, немає сенсу повторювати, що Realme GT7 Pro позбавлений слота для карти пам'яті та аудіоджека. Це не флагманські особливості. Зате присутній ІЧ-порт і NFC з кутом огляду 360˚, на чому робиться окремий наголос.
Загалом, дизайн GT7 Pro можна охарактеризувати як просто симпатичний і нічим не видатний. У нього немає мінімалізму Самсунгів або строгості Мотороли. Зате радують преміальні матеріали корпусу, повноцінний вологозахист, ультразвуковий сканер відбитків пальців і просунуте ударостійке скло.
Екран
Почнемо з форм-фактора дисплея Realme GT7 Pro. Він злегка заокруглений по краях: не повноцінний «водоспад», але і не плоский. Рамки навколо екрана мінімальні.
Користуватися цілком зручно, ось тільки палець часто чіпляється за плівку. Та й зображення злегка спотворене. Тут та сама ситуація, що й у інших телефонів із заокругленими дисплеями, тому не будемо повторюватися.
Встановлено преміальну AMOLED-матрицю з високою роздільною здатністю 1264 x 2780 пікселів. Її діагональ вражає - 6.78 дюймів. Присутня технологія LTPO, що регулює частоту оновлення з 1 до 120 Гц.
Realme GT7 Pro може похвалитися нереалістично крутою яскравістю. Показник починається з 1000 ніт і закінчується 6500 ніт у початковому і піковому значенні відповідно. Середній заявлений параметр - 2000 ніт.
Але ми не звикли вірити заявам виробника, тому самостійно перевірили яскравість екрану Realme GT7 Pro. І результати нас приємно здивували. У ручному режимі смартфон демонструє близько 1010 ніт, в автоматичному - 2330 ніт. Він зовсім трохи поступається Pixel 9 Pro XL і кладе на лопатки iPhone 16 Pro Max.
Завезли додаткові фішки на кшталт Dolby Vision і HDR10+. Це гарантує ефект занурення під час перегляду фільмів і серіалів на таких платформах, як Netflix або Amazon Prime.
Тобто, дисплей Realme GT7 Pro абсолютно флагманський. Тут соковиті та смачні кольори, відображення величезної кількості відтінків, неймовірна контрастність і деталізація. Перегляд відео на такому екрані приносить величезне задоволення.
Продуктивність і пам'ять
Впевненими кроками наближаємося до питання продуктивності Realme GT7 Pro. «Серцем» цього красеня є потужний чипсет Qualcomm Snapdragon 8 Elite. Ми вже бачили його в інших флагманах, і картина там була очікувана - сильний тролинг, але при цьому блискучі показники в потужних іграх.
Почнемо з синтетичних тестів, які необхідні для розуміння всієї картини. В AnTuTu Realme GT7 Pro демонструє рекордний показник - 2 740 000 балів. Дуже шкода, що трохи не вистачило до 3 мільйонів.
У багатоядерному тесті GeekBench 6 отримуємо 9500 балів, в одноядерному - 3120 балів. Показники шикарні і майже найкращі серед усіх конкурентів. Але ми ж розуміємо, що така потужність неможлива без відчутного тротлингу. Цим страждають усі флагмани, у яких не реалізовано нормальне охолодження.
У стрес-тесті падіння продуктивності у Realme GT7 Pro становить 55%. Рівна зелена лінія плавно перетворюється на рвану червону. Відеоядра теж тротлять, значення опускається до 71%.
Чи заважає це в реальній грі? Абсолютно ні. GT7 Pro, як-не-як, монстр продуктивності, і ніякі Genshin Impact або Honkai: Star Rail йому не страшні. Сміливо можна виставляти ультрависокі налаштування графіки і приступати до плавного і барвистого ігрового процесу.
Максимальне нагрівання - близько 48℃. Звичайно, корпус далеко не прохолодний, але і дискомфорту не відчувається. Думаю, приблизну ситуацію з іграми ви зрозуміли.
Зараз кілька слів про модифікації пам'яті Realme GT7 Pro, а потім поговоримо про швидкодію в повсякденних завданнях. Бренд Realme не скупиться на різні варіанти пам'яті і пропонує комбінації на будь-який смак. Починаючи з базових 12/256 ГБ і закінчуючи топовими 16 ГБ/1 ТБ.
У продажу можна знайти практично все, тож орієнтуйтеся на свої потреби і бюджет. Постійний накопичувач зі швидкісним стандартом UFS 4.0.
Програмне забезпечення та ШІ
Як ви вже зрозуміли, Realme GT7 Pro представлений на глобальному ринку. Тому вам не потрібно переживати і думати про те, як перепрошити його на міжнародну прошивку і розблокувати всі потрібні опції. Уже з коробки девайс працює на новітньому Android 15, а роль прошивки виконує багатофункціональна оболонка Realme UI 6.0.
Компанія не хоче залишатися осторонь і теж приєдналася до всесвітнього ажіотажу навколо штучного інтелекту. Подивимося на основні можливості. Якщо затиснути екран, система автоматично розпізнає поточний текст і зображення. Можна легко виділити їх для подальшої взаємодії або відразу зберегти у файловому менеджері.
Інструмент AI Smart Loop дає змогу налаштувати перелік застосунків, у які легко переноситься виділений текст і картинки. Наприклад, Instagram, де фото можна опублікувати в стрічці або stories.
Багато корисних опцій реалізовано в Галереї. AI Eraser видаляє зайві об'єкти, AI Ultra Clarity підвищує контрастність. Якщо фотографія вийшла змазаною через різкий рух, варто скористатися AI Motion Deblur.
Realme GT7 Pro отримуватиме нові версії Андроїда протягом трьох років + чотири роки патчів безпеки. Непогано, але на тлі інших флагманів досить скромно.
Камери
Судячи з технічних характеристик, можна припустити, що Realme GT7 Pro - новий король фото- і відеозйомки. Його головна камера Sony IMX906 на 50 Мп демонструє шикарні результати і вміє знімати у 8K. Ось вам приклад денної зйомки. Бачимо реалістичну і приємну кольоропередачу, широкий динамічний діапазон і правильний баланс білого.
Нічні знімки на Realme GT7 Pro теж не поступаються за якістю. Можна відзначити відмінну роботу з джерелами світла і високу деталізацію. Зображення не виглядають штучними.
Другий модуль - це телефото IMX882, теж на 50 Мп. Він підтримує 3-кратний оптичний зум, і, звичайно, не може змагатися з такими титанами, як Xiaomi 15 Pro або vivo X200 Pro. У Realme GT7 Pro рівень нижчий, але фото все одно не виглядають соромно. Портретні знімки круті, з правильним і м'яким ефектом боке.
І завершує трійку сенсорів ультраширик на 8 Мп, а саме Sony IMX355. Тут уже видно, що виробник на ньому зекономив. Автофокусування відсутнє, та й загалом знімки гірші, ніж в інших камерофонів. Але користуватися можна, і, якщо сильно не чіплятися, результат вас влаштує.
Добре, а як йдуть справи з фронтальною камерою Realme GT7 Pro? Вона звичайнісінька, на 16 Мп і з можливістю запису відео в 1080p@30/60fps. Для більш повної картини дивіться прикріплений приклад.
Автономність
Час автономної роботи не менш важливий. І тут Realme GT7 Pro знову виділяється і розбиває вщент конкурентів. Ємність батарея становить цілих 6500 мАг. При цьому вона виконана з нового просунутого матеріалу - кремнієво-вуглецевого анода. Це має забезпечити нормальну роботу девайса за екстремальної температури до -30°C.
Realme GT7 Pro набрав близько 17 годин 30 хвилин при тестуванні в додатку SmartViser. Саме стільки апарат протримався при повноцінних навантаженнях. Це набагато більше, ніж у визнаного монстра автономності OnePlus 12.
Зверніть увагу! Індійська версія GT7 Pro отримала урізаний акумулятор на 5800 мАг.
Раз ємність акумулятора величезна, то і потужність зарядки має бути відповідною. GT7 Pro підтримує 120 Вт, завдяки яким заряджається до 100% всього за 38 хвилин. Незаперечний плюс - наявність адаптера живлення в комплекті. Вам не доведеться додатково витрачатися.
Невже є і мінуси? На жаль, один недолік є. Realme GT7 Pro не отримав бездротової зарядки. Це ставить його на сходинку нижче перед іншими повноцінними флагманами. Адже навіть у середньобюджетних смартфонів Motorola ця технологія присутня.
Ціна, конкуренти і висновки
Ми розповіли про всі сильні та слабкі сторони Realme GT7 Pro. Залишилося озвучити ціну, назвати конкурентів і підвести підсумки. У нашому інтернет-магазині GT7 Pro коштує від 32 000 грн. За топову версію на 16 ГБ/1 ТБ просимо приблизно 36 000 грн.
Вартість приблизна і може злегка змінюватися, але загальне уявлення про розцінки у вас є. Які інші смартфони можна купити за цю ціну? Найбільш очевидний варіант - OnePlus 12 з 6.8-дюймовим екраном, процесором Snapdragon 8 Gen 3 і батареєю на 5400 мАг. Камери у нього трохи кращі, але варто враховувати, що це китайська версія.
Трохи дешевше можна придбати Xiaomi 14T Pro з чипсетом Dimensity 9300+, AMOLED-екраном на 144 Гц, потрійною камерою і акумулятором на 5000 мАг. Коштує як молодший флагман, але параметри преміальні. Черговий ТОП за свої гроші.
І все ж на їхньому тлі Realme GT7 Pro виділяється за рахунок суперпотужного заліза і чудової автономності. Якщо хочете по-справжньому топовий апарат і в кишені є 30 тисяч грн - ми радимо придбати саме представника від Реалмі. На цьому завершуємо огляд. До зустрічі!
Плюси:
- Повний комплект поставки;
- преміальні матеріали корпусу;
- захист IP68/IP69;
- просунуте ударостійке скло Gorilla Glass 7i і Panda Glass;
- цікаві забарвлення;
- ультразвуковий сканер відбитків пальців;
- відмінний звук і вібромотор;
- великий LTPO AMOLED екран;
- роздільна здатність 1264 x 2780 пікселів;
- чудовий процесор Snapdragon 8 Elite;
- безліч модифікацій пам'яті;
- Android 15 і Realme UI 6.0 з коробки;
- є функції ШІ;
- основна камера на 50 Мп з OIS;
- телефотооб'єктив на 50 Мп з 3-кратним оптичним зумом;
- запис відео у 8K;
- батарея на 6500 мАг;
- зарядка на 120 Вт;
- є глобальна версія.
Мінуси:
- Екран із закругленими гранями;
- великі розміри і вага;
- не підтримується eSIM;
- сильний тротлинг;
- слабкий ультраширик без AF;
- фронтальна камера не пише відео в 4K;
- немає бездротової зарядки
- тільки три роки оновлень ОС;
- досить висока ціна.
Інтернет-магазин Androprice пропонує вигідні ціни на нову та уживану техніку.