Огляд Samsung Galaxy S25 Ultra

02 лютого 2025

Привіт, друзі. Зовсім недавно відбулася масштабна презентація південнокорейського гіганта, на якій нам показали довгоочікувані флагманські смартфони Samsung. Сьогоднішній огляд присвятимо моделі з приставкою «ультра»: вона повинна пропонувати приголомшливі функції AI, мати стильний вигляд і справлятися абсолютно з усіма продуктивними завданнями. Якщо хочете купити Samsung Galaxy S25 Ultra, але не впевнені, чи вартий цей красень таких грошей - продовжуйте читати.

Технічні характеристики

Комплектація

Дизайн, ергономіка, матеріали, забарвлення

Екран

Процесор і пам'ять

Інтерфейс і функціонал AI

Камери

Автономність

Ціна та висновки

Відеоогляд

Технічні характеристики

Матриця:

Dynamic LTPO AMOLED 2X

Діагональ екрана:

6.9 дюймів

Роздільна здатність екрана:

1440 x 3120 пікселів

Інші параметри дисплея:

Частота оновлення – 120 Гц, підтримка HDR10+, пікова яскравість – 2600 нит, щільність пікселів – 498 ppi

Матеріали корпусу:

Задня скляна кришка з титановою рамкою

Вологозахист:

IP68 (занурення на глибину до 1.5 метра протягом 30 хвилин)

Кольори:

Titanium Silver Blue, Titanium Black, Titanium White Silver, Titanium Gray, Titanium Jade Green, Titanium Jet Black, Titanium Pink Gold

Габарити:

162.8 x 77.6 x 8.2 мм з вагою 218 грамів

Процесор:

3-нанометровий Qualcomm Snapdragon 8 Elite

Одне ядро Oryon V2 Phoenix L із тактовою частотою 4.47 ГГц + шість ядер Oryon V2 Phoenix M із частотою 3.53 ГГц

Графічний прискорювач:

Adreno 830

Операційна система:

Android 15, One UI 7

Варіанти пам'яті:

12/256, 12/512, 12/1 ТБ, 16/1 ТБ

Основна камера:

Основний модуль: сенсор 24 мм, роздільна здатність 200 Мп, діафрагма f/1.7, розмір матриці 1/1.3", розмір пікселя 0.6µm, різноспрямований PDAF, OIS;

Телефотооб'єктив: сенсор 67 мм, роздільна здатність 10 Мп, діафрагма f/2.4, розмір матриці 1/3.52", розмір пікселя 1.12µm, PDAF, OIS, 3-кратний оптичний зум;

Перископний телефотооб'єктив: сенсор 111 мм, роздільна здатність 50 Мп, діафрагма f/3.4, розмір матриці 1/2.52", розмір пікселя 0.7µm, PDAF, OIS, 5-кратний оптичний зум;

Надширококутний модуль: роздільна здатність 50 Мп, діафрагма f/1.9, кут огляду 120˚, розмір пікселя 0.7µm, подвійний PDAF, функція Super Steady video

Додатково: лазерний автофокус, відеозапис 8K@30fps

Фронтальна камера:

Роздільна здатність 12 Мп, сенсор 26 мм діафрагма f/2.2, розмір матриці 1/3.2", розмір пікселя 1.12µm, подвійний PDAF

Запис відео в 4K@60fps

Технології:

Bluetooth 5.4, Wi-Fi 7, навігаційні служби GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS, NFC, ІЧ-порт, підтримка стілусу

Місткість батареї:

5000 мАг

Потужність зарядки:

Дротова 45 Вт (до 65% за 30 хвилин), бездротова 15 Вт, реверсивна 4.5 Вт

Ціна:

Від 63 999 грн

Як бачимо, Samsung Galaxy S25 Ultra - справжній король із суперхарактеристиками. Його технічні параметри заслуговують на справжнє захоплення. У даній моделі є все, що тільки можна придумати в крутому смартфоні. 

Це матриця Dynamic LTPO AMOLED 2X найвищої роздільної здатності, найпотужніший процесор Snapdragon 8 Elite, чотири просунуті камери. Окрема перевага - програмне забезпечення з функціями AI. Уже не терпиться ближче познайомитися з таким героєм.

Комплектація

В Україні Samsung Galaxy S25 Ultra приходить упакованим у чорну мінімалістичну коробку без зайвих деталей. Подивившись на компактні габарити упаковки, можна припустити, що деякі важливі елементи залишилися за бортом. Усередині ми бачимо документацію, шнур USB-C і голку для SIM-лотка. 

Все інше користувачеві доведеться купувати самостійно, а саме адаптер живлення, захисну плівку і якісний чохол. Тішить, що оригінальні аксесуари Samsung доволі розповсюджені і їх можна придбати майже в будь-якому торговому центрі. Що ж, із цим зрозуміло, рухаємося далі. 

Дизайн, ергономіка, матеріали, забарвлення

Коли розпаковуєш Samsung Galaxy S25 Ultra і починаєш уважно знайомитися з його дизайном, одразу помічаєш ключове нововведення. У Samsung Galaxy S24 Ultra був корпус із гострими гранями, що робило зовнішній вигляд грубим і трохи агресивним. А ось у новинки виробник вирішив згладити краї, зробивши їх заокругленими й акуратними. Таке рішення набагато симпатичніше, та й практичніше. 

Самі ж грані Samsung Galaxy S25 Ultra тепер плоскі. Така мода почалася з Айфонів. Виглядає стильно, але тримати в руці не дуже зручно.

За габаритами Galaxy S25 Ultra став трохи меншим за попередню версію. Основна різниця помітна у вазі: 218 грамів проти 232 грамів у Галаксі С24 Ультра. Ми в жодному разі не хочемо сказати, що 218 грамів - це мало і смартфон легкий. Ні, він все ще важкий, але на тлі попередника більш комфортний. Розміри становлять 162.8 x 77.6 x 8.2 мм. Це трохи більше, ніж у середньостатистичних смартфонів. 

Тактильні відчуття від Samsung Galaxy S25 Ultra максимально приємні. Відразу зрозуміло, що це дорогий апарат з неймовірно якісною збіркою. Задня кришка тут скляна. Рамка не просто алюмінієва, як у багатьох прохідних флагманів, а титанова. Виробник робить акцент на тому, що використовується суперміцний титан п'ятого покоління. 

Передня і задня панель Galaxy S25 Ultra захищені броньованим склом Corning Gorilla Armor 2 з покриттям антивідблиску. По ідеї воно має перешкоджати пошкодженням під час падіння з двох метрів. Також є повноцінний вологозахист IP68, завдяки якому апарат можна занурювати на глибину до 1.5 метра. А ось ступінь IP69 не завезли, він особливо й не потрібен. 

Поціновувачам естетики сподобається у Samsung Galaxy S25 Ultra мінімалістичне оформлення задньої камери. Блок по суті відсутній, а самі модулі маленькі й акуратні. Компанія не вважає за потрібне оснащувати свої топові флагмани величезними шайбами. 

Для ринку України смартфон пропонується в чотирьох базових кольорах: чорному, сріблясто-блакитному, сірому і білому. Ви не знайдете кричущих або примітних кольорів, все преміально і по-дорослому. 

Пару слів про технології Samsung Galaxy S25 Ultra. У користувачів є можливість під'єднати віртуальну eSIM, а також скористатися стилусом для зручного виконання графічних або інших завдань. Щоправда тепер стилус не оснащений Bluetooth. Підекранний сканер відбитків пальців ультразвуковий, коректно працює навіть при намоканні. 

Стереозвук Галаксі С25 Ультра можна назвати одним із найкращих серед усіх смартфонів. Навіть справжні меломани його зацінять. Це стосується і царського вібромотора.

Погодьтеся, що Samsung Galaxy S25 Ultra виглядає значно краще за свого попередника. Заокруглені грані додають елегантності та практичності. Тож до зовнішнього вигляду смартфона, його технологій і фішок у нас нуль питань. 

Екран

Познайомимося з матрицею Samsung Galaxy S25 Ultra. Будьте готові до наших захоплень, оскільки дисплей у новинки надзвичайний. Матриця називається Dynamic LTPO AMOLED 2X, її роздільна здатність становить 2K. 

Аналогічні параметри ми бачили у попередньої моделі, за винятком діагоналі. У Galaxy S25 Ultra вона зросла до 6.9 дюймів, що в теорії може навіть замінити невеликий планшет. Перегляд фільмів на такому дисплеї приносить невимовне задоволення. Грати теж суперзручно, але до цього питання ми повернемося трохи пізніше. 

Яскравість на автоналаштуваннях значно вища, якщо порівнювати з Galaxy S24 Ultra. Прикріпили заміри нашим люксметром. Пікове значення на окремих ділянках сягає 2600 ніт. 

Також можете ознайомитися з показниками ШІМу. Так, вони не ідеальні, але точно кращі, ніж в інших флагманів Samsung. Більшість користувачів не відчують дискомфорту при тривалому використанні екрана.

  • 100% - 19%
  • 75% - 19%
  • 50% - 20%
  • 35% - 21%
  • 25% - 34%
  • 10% - 41%
  • 0% - 37%. 

Нагадаємо, що дисплей Samsung Galaxy S25 Ultra має антивідблискове покриття, і це помітно в повсякденних сценаріях. Зображення здається більш ніжним і приємним. У налаштуваннях вибирається кольоропередача і виставляється баланс білого на ваш розсуд. Цю матрицю можна вважати найкращою серед конкурентів.

Процесор і пам'ять

Пропонуємо обговорити залізо Samsung Galaxy S25 Ultra. Як і у будь-якого ультрафлагмана, воно тут має бути на висоті. Попередник працював на базі Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, а новинці дістався потужніший Snapdragon 8 Elite. Це найкрутіше рішення для смартфонів на даний момент. 

Виробник заявляє, що центральний і нейронний процесор у Galaxy S25 Ultra прокачали на 40%, а графічний - на 30%. Камера охолодження теж була збільшена на 40%. Але все це слова. Набагато цікавіше подивитися на реальні синтетичні тести. 

У стрес-тесті обчислювальних ядер Samsung Galaxy S25 Ultra бачимо падіння продуктивності з 635.409GIPS до 293.558GIPS. Тротлинг є, і він зумовлений надмірним нагріванням Snapdragon 8 Elite. Стрес-тест відеоядер демонструє схожу картину з падінням продуктивності на 52%. 

Чи варто засмучуватися через ці показники? Точно ні, оскільки ігрова продуктивність Samsung Galaxy S25 Ultra знаходиться на шикарному рівні. Будь-яка потужна гра на максимальних налаштуваннях графіки піде як по маслу. Геймери будуть у захваті. 

На території нашої країни новинку можна купити в шикарних модифікаціях пам'яті: 12/256 ГБ, 12/512 ГБ і 12/1 ТБ. Повірте, і оперативної, і постійної пам'яті буде достатньо з головою ще років п'ять-шість точно.

Інтерфейс і функціонал AI

Ми дійшли до найцікавішої частини огляду Samsung Galaxy S25 Ultra. Це функції штучного інтелекту, які повинні без проблем працювати в Україні. Адже цей телефон позиціонують як найрозумніший у світі. 

Новинка однозначно радує свіжим інтерфейсом One UI 7, який заснований на Android 15. Мабуть, це найкраща прошивка, яку тільки можна придумати. Тут ідеально все, починаючи з дизайну робочого столу і закінчуючи доступними опціями. Оболонка круто оптимізована, за рахунок чого все працює мега плавно і стабільно.

Деякі AI-функції на Samsung Galaxy S25 Ultra доступні навіть без підключення до Інтернету. Наприклад, якщо потрібно згенерувати текст або відредагувати вже готовий. Всі дії виконуються за рахунок найпотужнішого процесора без надсилання інформації на сервери. 

В якості помічника замість знайомого нам Bixby встановлено Gemini. Для його виклику досить затиснути кнопку живлення. Можливості цього штучного інтелекту дуже великі. Не думайте, що він здатний тільки вступати в розважальний діалог або відповідати на запитання.

Gemini може запропонувати цікаву страву на основі певних інгредієнтів (для цього достатньо сфотографувати холодильник). Також повідомити про вихід улюбленого фільму або серіалу, підготувати розклад спортивних змагань, знайти ресторан, каву або кінотеатр поблизу. 

Функція Now Bar забезпечує швидкий доступ до потрібних додатків з екрана блокування. Наприклад, відображає музичний плеєр або GPS-навігатор. Now Brief виступає як особистий помічник. Вміє аналізувати сьогоднішній прогноз погоди, давати поради щодо сну, фізичної активності тощо. Такий собі «розумний» асистент.

З інших корисних функцій можна відзначити офлайн-перекладач. Екран ділиться на дві частини з різним перекладом. Таким чином зручно спілкуватися з іноземним співрозмовником. 

Далі фішка Writing Assist. Вона відповідає за все, що пов'язано з написанням текстів. Перевіряє орфографію, аналізує написане, показує короткий зміст тощо. Без проблем працює з українською мовою.

У Галереї можна вибрати будь-яке фото і зробити на ньому начерк, який перетвориться на реальний об'єкт, наприклад, квітку або тварину. Як часто ви будете це використовувати в повсякденному житті - другорядне питання. 

Думаю, ви зрозуміли, що One UI 7 і функції AI творять справжні дива на Samsung Galaxy S25 Ultra. Усіма цими фішками можна користуватися просто зараз. Не потрібно довго чекати релізу якоїсь опції. Ну і вишенька на торті - цілих сім років оновлень Android. Можна купити телефон і надовго забути про його заміну.

Камери

На хвилі епопеї зі штучним інтелектом мало не забули про камери Samsung Galaxy S25 Ultra. Але ж фото- і відеозйомка - ще одна суттєва перевага новинки. Ось тільки виробник вирішив, що немає сенсу покращувати вже хороше, і залишив колишній набір камер. 

Основний, перископний і телефотооб'єктив абсолютно не змінилися порівняно з попередником. Технічні параметри можете побачити на прикріпленому зображенні. Єдине нововведення в Galaxy S25 Ultra - ультраширик на 50 Мп замість 12 Мп.

Розробники більше зосередилися на програмній обробці та цифрових поліпшеннях. Приміром, тепер відео можна записувати у форматі LOG, який передбачає подальшу ручну обробку. Також підтримується формат RAW з роздільною здатністю 200 Мп. 

Є ще запис 10-бітного відео з HDR. Скориставшись функцією Audio Erser, зможете видаляти непотрібні шуми з аудіорожки. Приклад з обробкою і без слухайте за посиланням.

Можливий запис звуку на сторонні пристрої, такі як Bluetooth-мікрофони. Коротше, Samsung Galaxy S25 Ultra пропонує купу можливостей для професійних фотографів, відеооператорів і монтажерів. 

По фото складно сказати, чи став Samsung Galaxy S25 Ultra фотографувати краще за попередню модель. Те, що смартфон створює приголомшливі знімки, залишається незаперечним фактом. 

Макро можна робити за допомогою ультраширика, перископного модуля або телевіка. І на всіх трьох результат приголомшливий. 

Портретні знімки з п'ятьма режимами наближення. Тримайте зображення для наочного ознайомлення. 

Ну і, звичайно, приклади у важких умовах зйомки. Тут усе чудово. 

Ультраширик Samsung Galaxy S25 Ultra точно став кращим. На денних фотографіях більш прокачана деталізація, а вночі менше шумів. 

Сьогоднішній красень вміє писати відео з максимальною роздільною здатністю 8K з 30 кадрами за секунду. Також є чудові 120fps під час зйомки в 4K. Приклади відеороликів у різній якості дивіться тут.

Ну що ж, ми залишилися задоволені фото- і відеоможливостями Самсунга Галаксі С25 Ультра. Його спокійно можна назвати гідним камерофоном. Радує, що збережено баланс між технічними характеристиками і цифровою обробкою. 

Автономність

Ємність акумулятора не увійшла до списку змін Samsung Galaxy S25 Ultra. Акумулятор на 5000 мАг, як і в попередника. При цьому процесор став більш ненажерливим. Звідси виникає занепокоєння з приводу тривалості роботи на одному заряді. 

Відразу розвіємо ваші сумніви і скажемо, що день використання без підзарядок забезпечений. До вечора залишиться близько 30%. Це загальноприйнятий стандарт, хоч і без великого запасу.

Скориставшись дротовою зарядкою на 45 Вт, ви підживите Galaxy S25 Ultra до 100% приблизно за півтори години. Погодьтеся, що це не дуже швидко. Бездротова зарядка отримала новий стандарт Qi2.1. 

Ціна та висновки

Подивимося, скільки просять за новенький Samsung Galaxy S25 Ultra. Тримайте ціни:

  • 12/256 ГБ - 63 999 грн;
  • 12/512 ГБ - 63 999 грн;
  • 12/1 ТБ - 67 999 грн.

Є чудова можливість заощадити і в рамках передзамовлення придбати модифікацію на 512 ГБ за ціною 256 ГБ, а 1 ТБ - за ціною 512 ГБ. Акція діє до 13.02.2025 включно. Скористатися нею можна в офіційному інтернет-магазині Samsung.com/ua. Тобто, вигода складе до 8 000 грн. При цьому отримайте бали Samsung Rewards на наступні покупки. 

Що ми думаємо про такий цінник Galaxy S25 Ultra? Безумовно, це дорого. Але ж ідеться про ультрафлагман: з офіційною гарантією, приголомшливими технічними характеристиками, фішками ШІ та підтримкою від виробника протягом семи років. Жоден смартфон на ринку поки що не пропонує такий крутий набір.

Тому, якщо підбираєте топовий варіант і готові заплатити за нього немаленькі гроші, від щирого серця радимо Самсунг Галаксі С25 Ультра. Ніякі китайці не зрівняються з ним у плані оптимізації та обслуговування. Рекомендуємо подивитися прикріплений відеоогляд. До зустрічі! 

Плюси:

  • Відмінна ергономіка завдяки заокругленим граням;
  • скляна кришка і рамка з титану;
  • захисне скло Corning Gorilla Armor 2;
  • підтримка eSIM;
  • ультразвуковий сканер відбитків пальців;
  • якісний вібромотор і стереозвук;
  • наявність стилуса;
  • вологозахист IP68;
  • матриця Dynamic LTPO AMOLED 2X роздільною здатністю 2K;
  • висока яскравість;
  • великий дисплей 6.9 дюймів;
  • потужний чипсет Snapdragon 8 Elite;
  • до 1 ТБ постійної пам'яті;
  • Android 15 з коробки;
  • прошивка One UI 7 з корисними функціями і штучним інтелектом;
  • сім років оновлень Андроїда;
  • головний модуль камери на 200 Мп з OIS;
  • є звичайний і перископний телефотооб'єктив;
  • запис відео у 8K@30fps;
  • є бездротова зарядка.

Мінуси:

  • Велика вага і розміри;
  • неідеальні показники ШІМу;
  • процесор сильно нагрівається;
  • камери не змінилися порівняно з минулим поколінням;
  • немає приросту автономності;
  • середня потужність зарядки;
  • висока ціна.

Інтернет-магазин Androprice пропонує вигідні ціни на нову та уживану техніку.

Відеоогляд