Огляд Xiaomi Pad 7 і Pad 7 Pro

11 березня 2025

Привіт, друзі. Сьогодні ми відійдемо від звичної теми смартфонів і поговоримо про планшети Xiaomi. Вони впевнено зайняли свою нішу на технологічному ринку, оскільки пропонують доступні та якісні рішення для повсякденного використання, роботи та ігор. Уже зараз можна купити Xiaomi Pad 7 у глобальній модифікації. А для тих, хто вибирає все найкраще, існує просунута модель Xiaomi Pad 7 Pro. Порівняємо ці планшети та з'ясуємо, чи варто звертати на них увагу.

Технічні характеристики

Комплектація

Дизайн, матеріали, габарити, кольори корпусу

Екрани

Продуктивність і пам'ять

Програмне забезпечення

Камери

Автономність

Ціни

Висновки, плюси й мінуси

Відеоогляд

Технічні характеристики

Параметр:

Xiaomi Pad 7:

Xiaomi Pad 7 Pro:

Розміри:

251.2 x 173.4 x 6.2 мм, вага 500 грамів

251.2 x 173.4 x 6.2 мм, вага 500 грамів

Матеріали корпусу:

Алюміній

Алюміній

Комплектуючі:

Чохол, стілус, клавіатура (купують окремо)

Чохол, стілус, клавіатура (купують окремо)

Кольори:

Black, Blue, Green

Gray, Blue, Green

Технології:

Wi-Fi 6e, Bluetooth 5.4, ІЧ-порт, чотири мультимедійні динаміки

Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, ІЧ-порт, чотири мультимедійні динаміки

Дисплей:

IPS, 11.2 дюйма, роздільна здатність 2136 x 3200 пікселів, частота оновлення – 144 Гц, пікова яскравість – 800 нит, підтримка HDR10 та Dolby Visi

IPS, 11.2 дюйма, роздільна здатність 2136 x 3200 пікселів, частота оновлення – 144 Гц, пікова яскравість – 800 нит, підтримка HDR10 та Dolby Visi

Процесор:

Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 3

Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3

Операційна система:

Android 15, HyperOS 2

Android 15, HyperOS 2

Варіанти пам'яті:

8/128, 8/256, 12/256 ГБ

8/128, 8/256, 12/256, 12/512 ГБ

Основна камера:

13 Мп

50 Мп + 2 Мп

Фронтальна камера:

8 Мп

32 Мп

Акумулятор:

8850 мАг

8850 мАг

Зарядка:

45 Вт

67 Вт

Ціна:

Від 14 299 грн

Від 22 999 грн

Як бачимо, різниця між Xiaomi Pad 7 і Pad 7 Pro досить невелика. Вона полягає в процесорах і камерах. Також версія Pro може похвалитися наявністю сканера відбитків пальців.

Комплектація

Планшети приходять в однакових білих коробках, та й загалом їхній зовнішній вигляд ідентичний. Але до цього питання повернемося пізніше. А поки подивимося, що виробник поклав у коробки. Знаходимо кабель USB Type-C і макулатуру. Більше нічого, що досить сумно. Усілякі додаткові елементи на кшталт адаптера живлення, чохла і стилуса доведеться купувати окремо. 

Враховуйте, що Xiaomi Pad 7 і Pad 7 Pro підтримують стандарт USB 3.2 Gen 1. Він забезпечує швидку передачу даних по дроту. Але в комплекті такого швидкісного шнура немає, обмежилися звичайним. Можна придбати додатково.

Компанія Xiaomi випускає для своїх нових планшетів фірмові аксесуари. Пропонується звичайний чохол-книжка, а також із клавіатурою для роботи. Є і стилус з мінімальною затримкою, що дозволяє займатися графічними завданнями. 

Клавіатури з тачпадом і без нього. До збірки нуль претензій, все дуже якісно і преміально. Є навіть підсвічування для взаємодії в темний час доби.

Якщо будете купувати клавіатуру на AliExpress, доведеться робити українське гравіювання. Ну або користуватися англійським, якщо це відповідає вашим вимогам. 

Стилус з підтримкою Bluetooth реально крутий, з фізичними кнопками й зарядкою через магнітний коннект на верхній грані. На Pad 7 встановлено спеціальний додаток для його роботи. 

Дизайн, матеріали, габарити, кольори корпусу

Xiaomi Pad 7 і Pad 7 Pro - це важкі красені з габаритами 251.2 x 173.4 x 6.2 мм і масою 500 грамів. Їхній зовнішній вигляд однаковий, за винятком написів на задніх камерах. Дизайн максимально мінімалістичний, жодних зайвих деталей, елементів і написів.

Корпуси Xiaomi Pad 7 і Pad 7 Pro суцільнометалеві. Захист тут відсутній, тому за бажання на екран можна наклеїти загартоване скло. Щоправда, коштуватиме воно недешево, адже діагональ величезна. 

Збірка планшетів ідеальна - жодних скрипів і люфтів. Тактильні відчуття дуже приємні. Xiaomi Pad 7 і 7 Pro отримали по чотири вбудованих мультимедійних динаміки, звучання з яких якісне і гучне. Підтримується технологія Dolby Vision Atmos. Так, це не найкращий звук, який можуть видавати планшети, але рівень однозначно гідний. 

Є навіть така цікава фішка, як збільшення гучності до 200%. Це більше схоже на маркетинговий хід, оскільки різниця зі стандартними 100% невелика. 

Планшети Pad 7 і Pad 7 Pro випускаються в трьох кольорах - сірому, блакитному і зеленому. Просто і зі смаком. Тільки чомусь у стандартній моделі перший колір називається Black, а в старшій - Grey.

А тепер до недоліків планшетів. Вони тут теж є. По-перше, відсутній аудіоджек, дротові навушники вдасться під’єднати тільки через перехідник. По-друге, немає слота для microSD, внутрішню пам'ять не можна розширити. По-третє, не підтримується SIM-карта, а це виключає мобільний інтернет. Ну і, по-четверте, не завезли GPS-навігацію. 

Тобто, всякі корисні додаткові технології у Xiaomi Pad 7/Pad 7 Pro відсутні. А вони реально важливі і відіграють вагому роль при повсякденному використанні. Наприклад, ви не зможете попрацювати десь у парку, оскільки не буде доступу до Wi-Fi та планшет просто не під’єднається до Інтернету. Використовувати девайс як навігатор теж не вийде.

Конкуренти зазвичай випускають дві версії планшетних ПК: стандартну Wi-Fi й дорожчу LTE. У покупців є можливість вибрати. А ось фанатам Сяомі такий привілей не надали. Чи критично це - ні, неприємно - так. 

Як ми вже говорили, модель Pro отримала бічний сканер відбитків пальців. Це її перевага перед базовим апаратом.

Екрани

Подивимося на дисплеї планшетів Xiaomi Pad 7 і Pad 7 Pro. Почати варто з того, що їм дісталася IPS-матриця, а не AMOLED. Так, тут не буде ШІМу, але і рівень максимальної яскравості досить середній - 800 ніт на піку. Якщо дивитися на екран під прямими сонячними променями, важко розібрати інформацію. 

Роздільна здатність екранів дуже висока - 2136 x 3200 пікселів, тому картинка деталізована і соковита. Завезли окремий датчик, який налаштовує передачу кольору залежно від зовнішнього освітлення. За функціоналом схоже на True Tone від Apple. Очі не втомлюються навіть після тривалого використання, тому можна сміливо використовувати для читання.

Існує якась міфічна Pro-версія з покриттям антивідблиску. В Україні нам її не вдалося знайти. При цьому на офіційному сайті виробник про неї заявляє. Можливо, це стосується тільки китайських апаратів. 

Частота оновлення екранів - 144 Гц, що просто ідеально для ігор. Якщо дивитеся фільми й серіали на офіційних стрімінгових сервісах, то точно оціните підтримку режимів HDR10 і Dolby Vision.

Продуктивність і пам'ять

Можна переходити до процесорів Xiaomi Pad 7 і Pad 7 Pro. Стандартний планшет працює під управлінням Snapdragon 7+ Gen 3, а його старший брат став власником чипсета Snapdragon 8s Gen 3. Попри різні покоління, ці процесори видають майже однакові результати. 

Ми провели стрес-тести обчислювальних і графічних ядер і, як бачимо, рівень ідентичний. Залізо не тротлить, не скидає продуктивність і показує рівну зелену лінію. Це досягається завдяки великим корпусам, під якими можна розмістити дієву систему охолодження. Тепло розсіюється рівномірно, на відміну від смартфонів. 

Xiaomi Pad 7 і Pad 7 Pro підійдуть користувачам, які шукають планшет для вимогливих ігор. Найпотужніша іграшка буде йти без мікрофризів і лагів на ультрависоких параметрах графіки.

Якщо порівнювати з конкурентами, то на технологічному ринку представлені моделі з потужнішими процесорами. Принаймні, на папері. У реальності рівень однаковий, і різницю ви не помітите. 

Зверніть увагу, що далеко не всі ігри адаптовані під Android-планшети, особливо з роздільною здатністю екрана 3K. Тому можлива погана деталізація.

Базові версії Xiaomi Pad 7 і 7 Pro включають 8 ГБ оперативної та 128 ГБ постійної пам'яті. Є ще варіанти на 8/256 і 12/256 ГБ, а старша модифікація додатково представлена в 12/512 ГБ. У початковому варіанті використовується стандарт UFS 3.1, а новіший UFS 4.0 залучений у 256 і 512 ГБ. 

Якщо купуєте пристрій на кілька років і плануєте навантажувати його по максимуму, рекомендуємо версію на 12/256 ГБ. Сховища на 128 ГБ вже недостатньо для масштабних ігор з доповненнями та всіх корисних застосунків.

Програмне забезпечення

Стандартні завдання на Xiaomi Pad 7 і Pad 7 Pro виконуються швидко і плавно, без пригальмовувань та інших дратівливих явищ. Ресурсомісткі застосунки з великим функціоналом теж працюють без проблем. 

Як прошивка використовується HyperOS з Android 15. Інтерфейс симпатичний, з нормальною оптимізацією і можливостями. З'явився режим з декількома вікнами, що дає змогу зручно регулювати їхній розмір і переносити в різні частини екрана. 

Xiaomi хоче слідувати трендам, тому теж пропонує інструменти ШІ. Вони розташовані в окремому пункті. Ось тільки жодна з цих опцій не працює українською мовою. Потрібно виставляти англійську, а це вже псує всю картину.

З того, що доступно українському користувачеві - голосовий помічник Gemini та видалення об'єктів з фотографій. Це мінімальний функціонал, який зараз представлений у будь-якому Android-телефоні та планшеті. Тож жодних просунутих AI опцій, на жаль. 

Камери

Планшетам дісталися різні основні камери: у Xiaomi Pad 7 - сенсор на 13 Мп, у Pad 7 Pro - на 50 Мп. Це в жодному разі не флагманський рівень, навіть версія Pro фотографує посередньо. Підходить суто для аматорської домашньої зйомки, відеоконференцій і спілкування з друзями. До речі, стандартна модель пише відеоролики в 4K з 30fps, а старша - в 60fps. 

Фронтальні камери теж відрізняються, але результат дуже схожий. Xiaomi Pad 7 отримав модуль на 8 Мп, Xiaomi Pad 7 Pro - на 32 Мп. Запис відео обмежений якістю Full HD. Роздільна здатність 4K відсутня, що ще раз підтверджує бюджетний рівень камер. 

Автономність

Планшети оснащені акумуляторами однакової ємності, а саме 8850 мАг. З огляду на великі екрани та енергоефективні процесори, це оптимальний параметр. Користувачам варто розраховувати приблизно на вісім годин роботи дисплея при помірних навантаженнях, наприклад, при перегляді відео. Якщо грати, то звичайно батарея розрядиться швидше.

Потужність зарядки вища у Xiaomi Pad 7 Pro - 67 Вт проти 45 Ват у Pad 7. Просунута модель до 100% заряджається за 80 хвилин. 

Ціни

Ось ми і на фінішній прямій і готові озвучити ціни.

  • Xiaomi Pad 7 у базовій версії на 8/128 ГБ продають за 14 299 грн. Варіант на 8/256 ГБ обійдеться в 16 299 грн. Радимо доплатити та придбати саме другу модифікацію, оскільки розширити пам'ять не можна, а 128 ГБ може не вистачити.
  • Орієнтовна вартість Xiaomi Pad 7 Pro - 22 999 грн за 8/256 ГБ. Крута версія, у складі якої 12 ГБ оперативної та 256 ГБ постійної пам'яті, оцінена в 25 999 грн

Також у нашому інтернет-магазині можна придбати фірмові аксесуари. Необхідна річ - це чохол-книжка із підставкою. У чорному кольорі коштує 1 500 грн, підходить для Xiaomi Pad 7 і Pad 7 Pro. За чохол-клавіатуру з тачпедом потрібно заплатити 5 499 грн, без тачпеда - 3 499 грн. Стилус Focus Pen продається за 3 499 грн. 

Висновки, плюси й мінуси

Xiaomi Pad 7 і Pad 7 Pro - це стильні та продуктивні Android-планшети для виконання різноманітних завдань. Вони круто виглядають, виконані з дорогих матеріалів, комплектуються фірмовими аксесуарами та пропонують відмінні характеристики.

Можна використовувати для робочих та особистих завдань, спілкування, навчання та дозвілля. Ідеальний варіант для тих, хто шукає недорогий планшетний ПК з великою діагоналлю екрана. Чи варто переходити на нове покоління тим, хто використовує Pad 6 або Pad 6 Pro? Ні, оскільки поліпшень не так багато, і попередники теж покривають усі базові потреби. 

А ось якщо ви власник Xiaomi Pad 5 і більш ранніх версій - чому б не оновитися до сімки. Гаджети реально круті й не гірші за популярних конкурентів, таких як OnePlus або Samsung. Обов'язково подивіться прикріплений відеоогляд. До зустрічі!

Плюси:

  • Мінімалістичний зовнішній вигляд;
  • алюміній як матеріал корпусу;
  • помірні габарити й вага;
  • гучні мультимедійні динаміки;
  • підтримка USB Type-C 3.2;
  • сканер відбитків пальців у Xiaomi Pad 7 Pro;
  • ІЧ-порт;
  • підтримка фірмових аксесуарів;
  • 11.2-дюймовий барвистий IPS-екран;
  • роздільна здатність екрана 3K і частота оновлення 144 Гц;
  • підтримка HDR10 і Dolby Vision;
  • хороша продуктивність;
  • багато версій пам'яті;
  • швидкісний стандарт UFS 4.0 у модифікації на 256 ГБ;
  • оптимізоване ПЗ;
  • запис відео на основну камеру в 4K з 60fps (Pad 7 Pro);
  • нормальна автономність і швидка зарядка;
  • оптимальна ціна;
  • глобальна версія.

Мінуси:

  • Немає версії LTE;
  • не заявлене захисне покриття;
  • матриця IPS замість AMOLED;
  • брак яскравості екрана на сонці;
  • функціонал без фішок AI;
  • камери початкового рівня;
  • відсутній аудіоджек і слот для карти пам'яті;
  • не підтримується GPS-навігація.

Інтернет-магазин Androprice пропонує вигідні ціни на нову та уживану техніку.

Відеоогляд